Жнива ранніх зернових та зернобобових культур в області завершилися. Розпочався збір пізніх сільгоспкультур

Жнива ранніх зернових та зернобобових культур в області завершилися. Розпочався збір пізніх сільгоспкультур

Жнива ранніх зернових та зернобобових культур в області завершено та розпочато збір пізніх сільгоспкультур, також триває посів озимих під урожай наступного року.

Зокрема, за оперативними даними (станом на 13 вересня 2019 року), всіма категоріями господарств області зібрано 340,9 тис.тонн зернових та зернобобових культур (разом з кукурудзою). З них: 293,5 тис.тонн ранні сільгоспкультури (без кукурудзи) та 47,4 тис.тонн кукурудза на зерно.

Крім того, завершено збір ріпаку (озимого та ярого) та намолочено 27,9 тис.тонн зерна.

Показники урожайності ранніх зернових сільгоспкультур цьогорічного врожаю (за оперативними даними) є дещо вищі ніж в середньому по Україні (+2 ц/га). Однак, вони могли б бути вищі, якби не складні погодні умови, що супроводжувались зливовими дощами, поривчастими вітрами та стихією, яка пройшла 2 липня в області та призвела до знищення та пошкодження значних площ посівів сільгоспкультур, переважно в Кельменецькому та Хотинському районах.

В області також продовжується збір пізніх культур, а саме: сої - намолочено 11,6 тис.тонн (урожайність 20,7 ц/га), соняшнику - намолочено 1,6 тис.тонн (урожайність 20,0 ц/га), картоплі - накопано 430,0 тис.тонн (урожайність 165,4 ц/га), овоче-баштанних культур - зібрано 170 тис.тонн (урожайність 178,9 ц/га) та цукрових буряків - накопано 20,0 тис.тонн (урожайність 500 ц/га). 

Крім того, в садівничих господарствах проводиться збір плодових культур. На даний час, урожайність плодово-ягідних культур в середньому складає близько 50 ц/га.

В поточному році всіма категоріями господарств прогнозується посіяти озимі культури під урожай 2020 року на площі 62,0 тис.га, з яких: озимі зернові – на площі 49,8 тис.га (в т.ч. пшениці озимої – 43,2 тис.га, ячменю озимого – 6,4 тис.га, жита – 0,2 тис.га), та озимий ріпак – на площі 12,2 тис.га. На даний час, вже посіяно 12,9 тис.га озимого ріпаку (105,7% до прогнозу) та 2,0 тис.га озимих зернових культур (4,0% до прогнозу). В тому числі озимої пшениці – 0,8 тис.га, озимого ячменю – 0,6 тис.га та озимого жита – 0,6 тис.га. Збір пізніх сільгоспкультур і  плодів та посів озимих культур в області продовжується.

З початку року (за 7 місяців) агровиробниками області закуплено 24 одиниці (вітчизняної та іноземної) сільгосптехніки на суму 18786,7 тис.гривень.

Питання проведення комплексу осінньо-польових робіт в області знаходиться на постійному контролі Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.