Ігор Богатирець привітав учасників ІІ Міжнародної конференції з канадознавства «Канада – Україна: минуле, сучасне, майбутнє»

Ігор Богатирець привітав учасників ІІ Міжнародної конференції з канадознавства «Канада – Україна: минуле, сучасне, майбутнє»

Впродовж 12 - 13 вересня 2019 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбудеться ІІ Міжнародна конференція з канадознавства «Канада – Україна: минуле, сучасне, майбутнє».

Співорганізаторами цієї конференції є Центр канадських студій імені  Рамона Гнатишина Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Канадський інститут українських студій Альбертського університету. Захід відбувається за підтримки Посольств Канади в Україні і України в Канаді та обласної державної адміністрації.

12 вересня 2019 року у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося урочисте відкриття конференції за участю Посла Канади в Україні Романа Ващука та в.о. голови обласної державної адміністрації Ігоря Богатирця.

Ігор Богатирець привітав присутніх із початком роботи конференції та зазначив, що ця подія є знаковою подією не лише для області, але й України, яка інтегрується в європейський та світовий науковий і освітній простір. Відзначив вагомий внесок науково-педагогічного складу ЧНУ ім. Ю Федьковича у розвиток національної освіти і науки, а також подякував  Уряду та усьому народові Канади за надання всебічної допомоги Україні.

За словами посадовця, освітній процес одному з найавторитетніших буковинських вишів невпинно удосконалюється, модернізується і все більше відповідає вимогам світового академічного простору. Так, створюються інноваційні розробки, одержуються патенти, виграються гранти міжнародних фондів. Активна міжнародна діяльність закладу відкриває нові горизонти в освітній та науковій галузях, що у свою чергу, зміцнює рейтинг університету як в Україні, так і у світі.

«Впродовж тривалого часу в ЧНУ ім. Ю Федьковича працює Центр канадських студій імені  Рамона Гнатишина. Чимало років канадські науковці викладають студентам нашого університету семестрові курси про державно-політичний устрій Канади. Надзвичайно важливою і результативною є співпраця з Канадським інститутом українських студій Альбертського університету. Майже з початку заснування Центру вдалося налагодити тісні зв’язки, які постійно розвиваються як в освітньому процесі, так і в наукових дослідженнях. Підтвердженням цьому є сьогоднішня конференція», - зазначив Ігор Богатирець.

12 вересня, окрім пленарних засідань, відбудеться перегляд фільму «Українці Канади: історія успіху».