Михайло Павлюк: Ситуація щодо захорюваності кором на Буковині є контрольованою

Михайло Павлюк: Ситуація щодо захорюваності кором на Буковині є контрольованою

У приміщенні Укртелекому відбулась Всеукраїнська селекторна нарада за участю керівництва Міністерства охорони здоров'я України та представників областей.

Від Чернівецької області участь в нараді взяли перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Павлюк, директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Оксана Андрієць та в.о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» Наталія Гопко.

Михайло Павлюк доповів, що у 2018 році в області реєструвалося 80 спалахів кору, під час захворіло 747 осіб. На сьогодні триває 20 спалахів.

«Обласна виконавча влада тримає ситуацію щодо захворюваності кором серед населення на постійному контролі. Проводиться щотижневий моніторинг вакцинації проти кору та рівня захворюваності серед населення, який озвучується на апаратних нарадах облдержадміністрації. До слова, у жовтні 2018 року щеплено 2093 осіб. Фахівці профільного Департаменту ОДА та лабораторного центру постійно  виїжджають у всі райони області для вивчення ситуації та надання методичної допомоги. Цьогоріч проведено 9 засідань оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію з кору, зокрема у березні щодо спалаху хвороби у Путильському районі. На щастя, в області не зареєстровано жодного летального випадку».

Також Михайло Павлюк зазначив, що голова облдержадміністрації Олександр Фищук постійно націлює керівників районів та ОТГ щодо необхідності проведення заходів з покращення епідемічної ситуації в області.

Більше про те, як убезпечити себе та рідних від кору – читайте на офіційному сайті МОЗ: http://moz.gov.ua/article/news/jak-zupiniti-spalah-koru-v-ukraini.