Під час тематичного семінару прийомних батьків інформували щодо допомоги дітям у прийнятті та формуванні доброзичливих взаємин

Під час тематичного семінару прийомних батьків інформували щодо допомоги дітям у прийнятті та формуванні доброзичливих взаємин

22, а також 29-31 жовтня Чернівецький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів Вижницького, Кіцманського, Сторожинецького та Хотинського районів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Основною метою семінару є підвищення рівня компетентності прийомних батьків та батьків-вихователів, що сприятиме підтриманню позитивних взаємостосунків батьків з дітьми, повноцінному розвиткові дітей та самореалізації батьків.

Програма навчання була орієнтована на потреби та запити прийомних батьків, батьків-вихователів на основі науково-педагогічних принципів освіти дорослих, зокрема: пріоритет самостійності, використання власного досвіду, індивідуального підходу до змісту навчання, системність, усвідомлення процесу навчання, актуалізація його результатів, розвиток потреби у подальшому підвищенні власної кваліфікації та самоосвіти.

Особливо важливими були питання щодо налагодження стосунків між біологічними та прийомними дітьми, дітьми-вихованцями,  навчання методам конструктивної взаємодії між біологічними і прийомними дітьми, дітьми-вихованцями, допомозі дітям у прийнятті та формуванні доброзичливих взаємин. Загалом участь у заході взяло 4 батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу та 10 прийомних батьків.