Михайло Павлюк з представниками GIZ GmbH обговорили питання створення Енерго-Інноваційного Хабу на базі ЧНУ ім. Юрія Федьковича

Михайло Павлюк з представниками GIZ GmbH обговорили питання створення Енерго-Інноваційного Хабу на базі ЧНУ ім. Юрія Федьковича

Сьогодні, 14 серпня 2019 року, в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк зустрівся з представниками GIZ GmbH ­на чолі з директором проєкт «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» Джорджем Крістодореску.

Обговорено проєкт «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням уряду Німеччини.

З липня 2019 року проєкт впроваджує новий компонент «Професійні кваліфікації», який має на меті створення потенціалу для підготовки кваліфікованих фахівців для сфери енергоефективності.

Джордж Крістодореску розповів, що основними завданнями цього компоненту є адаптація та поширення кращих міжнародних практик та навчальних матеріалів для різних цільових груп: студентів професійних навчальних закладів, молоді, школярів.

Також, що не менш важливо, завданням цього компоненту є створення на базі українських університетів трьох Енерго-Інноваційних Хабів, які стануть осередком нових знань, демонстрації новітніх матеріалів, технологій та обладнання в сфері енергоефективності. За його словами, Хаби стануть платформою для навчальних та просвітницьких заходів у сфері енергоефективності. Також вони виконуватимуть функцію центру знайомства та комунікації роботодавців і потенційних працівників.

Такий Хаб можуть відкрити на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Компонент проєкт буде впроваджуватись у партнерстві з неурядовою організацією «Школа енергоефективності».

Михайло Павлюк подякував представникам GIZ GmbH за співпрацю і підкреслив, що тема енергоефективності наразі є дуже актуальною. «Особливо актуальною ця тема є в об’єднаних територіальних громадах. Завдяки вашій підтримці багато проєктів з енергоефективності в громадах Чернівецької області вже реалізовано», - зазначив Михайло Павлюк.