Понад 2 млн. грн. фінансових і штрафних санкцій застосовано до порушників у сфері торгівлі підакцизною продукцією

Понад 2 млн. грн. фінансових і штрафних санкцій застосовано до порушників у сфері торгівлі підакцизною продукцією

Упродовж семи місяців 2019 року працівники підрозділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернівецькій області провели ряд заходів щодо виявлення порушень у сфері торгівлі алкогольними та тютюновими виробами на території населених пунктів краю. Загалом в ході проведення контрольно-перевірочних заходів фіскали здійснили 142 фактичні перевірки, під час яких виявили 217 порушень. За результатами проведених перевірок та інших заходів застосовано фінансових і штрафних санкцій на загальну суму 2,1 млн. грн., з них фінансових санкцій за порушення вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» –  2 млн. грн та 0,1 млн. грн. за порушення ведення касових операцій.

Зокрема, в ході перевірок виявлено роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних гуртово-відпускних та роздрібних цін – 84 випадків; роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 30 випадків; зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 12 випадків; роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 15 випадків; порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв на розлив суб’єктом господарювання без статусу суб’єкта громадського харчування та реалізації цигарок поштучно –  15 випадків.

Окрім того, на підставі матеріалів правоохоронних органів за порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років застосовано штрафних санкцій на загальну суму 125,8 тис. грн. та анульовано 15 ліцензій (на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями - 9; на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами - 6).