ДФС Буковини: актуальні запитання щодо обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням


  • 13/08/2019
ДФС Буковини: актуальні запитання щодо обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням

Хто подає повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування відокремлених підрозділів (філій, представництв) та в який термін вноситься така інформація до Єдиного банку даних юридичних осіб?

Відокремлений підрозділ юридичної особи (філія, представництво), який згідно з п. 15.1 ст. 15 ПКУ є платником податків, зобов’язаний стати на облік у перевірчих органах, повідомляти про всі об’єкти оподаткування, що знаходяться на його балансі, шляхом подання до органу, що контролює, повідомлення за формою № 20-ОПП.

Юридична особа подає до перевірчого органу повідомлення за формою № 20-ОПП та інформує про всі об’єкти оподаткування, крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних перевірчих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.

У разі закриття відокремленого підрозділу відокремлений підрозділ подає до перевірчого органу повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єктів оподаткування, а юридична особа-повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про відкриття об’єктів оподаткування, що не припиняються із закриттям відокремленого підрозділу. Так само подаються повідомлення і у разі передачі об’єкта відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи або якщо внаслідок організаційних чи інших змін об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу.

Чи повинен суб’єкт господарювання, який використовує у власній господарській діяльності однотипні приміщення або території, на яких розташовані ємності (власні або орендовані) для зберігання пального, які перевищують 200 м3, дотримуватись принципу «укрупнення інформації» про об’єкти оподаткування при наданні повідомлення за формою № 20-ОПП?

При наданні повідомлення за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення надання інформації про однотипні об’єкти оподаткування, що розміщені за однією адресою. Зокрема, якщо подається інформація про ємності, які розташовані на одній території чи в одному приміщенні (акцизному складі), то у повідомленні за формою № 20-ОПП зазначається інформація про територію або приміщення, де ці ємності розташовані, як про один об’єкт оподаткування.

Принцип укрупнення не застосовується при наданні інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, в одному повідомленні за формою № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Коментарі