Президент України підписав угоду про зону вільної торгівлі з Ізраїлем

Президент України підписав угоду про зону вільної торгівлі з Ізраїлем

Президент України підписав угоду про зону вільної торгівлі з Ізраїлем

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Ізраїлю про зону вільної торгівлі
Верховна Рада України прийняла закон «Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та урядом Держави Ізраїль» 11 липня 2019 року. Згідно з текстом документа, угода набуде чинності через 60 днів після дати отримання дипломатичної ноти, згідно якої сторони повідомляють одна одну про завершення відповідних внутрішніх юридичних процедур. Угода про зону вільної торгівлі передбачає, що Ізраїль скасовує близько 80% ввізних мит для українських промислових товарів і понад 9% – на товари агросектору. У той же час Україна скасовує близько 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію і більше 6% – для сільськогосподарських товарів.
Найбільше в абсолютному вимірі може вирости експорт з України до Ізраїлю зернових і злакових (крім рису-сирцю і пшениці), молочних продуктів, рослинних масел, насіння олійних культур, інших харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів. 
Найбільше в абсолютному вимірі може вирости імпорт з Ізраїлю інших промислових виробів, хімічних продуктів і гумових виробів, інших харчових продуктів, овочів і фруктів, готових металевих виробів, інших машин і устаткування.