Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА координує організацією виїзду груп дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок

Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА координує організацією виїзду груп дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок

На сьогодні оздоровча кампанія -2019 на Буковині в розпалі.

Великою популярністю останніми роками користується відпочинок та оздоровлення дітей за кордоном. Однак, для того щоб відпочинок не завершився гірким розчаруванням, слід знати, що порядок організації оздоровлення та відпочинку дітей за кордоном врегульовано на державному рівні – постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 № 1251 «Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення» (зі змінами від 20 лютого 2019 року).

Цей порядок регламентує виїзд організованої групи дітей (двох і більше) віком від 7 до 18 років за кордон на відпочинок та оздоровлення за попередньо визначеним та затвердженим маршрутом і програмою перебування.

Особлива увага звертається на наявність законодавчого права громадських організацій здійснювати організацію оздоровлення дітей за кордоном, створення можливостей для належного їх перебування та харчування, наявності медичної страховки, а також гарантій повернення дітей на територію України.

Крім того, обов’язковою умовою для надання згоди на виїзд групи дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок є заява батьків, батьків-вихователів, прийомних батьків, опікунів, піклувальників про те, що вони дозволяють виїзд дитини за кордон в супроводі вихователя, або керівника групи.

Прикордонний контроль та пропуск через державний кордон дітей здійснюється підрозділами охорони державного кордону відповідно до Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України», Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету України від 27.01.1995 № 57 (зі змінами).

В області координацію діяльності, пов’язаної з організацією виїзду груп дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок та контроль за її провадженням з 1 липня 2019 року здійснює Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 27 червня 2019 року № 664-р «Про покладання функцій з надання згоди на виїзд групи дітей за кордон та відпочинок».

За довідками та з питань отримання згоди на виїзд групи дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок звертатися до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (м. Чернівці,  вул.  Головна, 245, тел. 4-55-37).