На Буковині розпочав роботу українсько-румунський учнівський творчий табір

На Буковині розпочав роботу українсько-румунський учнівський творчий табір

Сьогодні, 5 серпня, в. о. обласної державної адміністрації Михайло Павлюк взяв участь у відкритті українсько-румунського учнівського творчого табору, який стартував у Бояніській ЗОШ I-III ступенів.

Вітаючи юних буковинців та гостей нашого краю, Михайло Павлюк наголосив, що найкраще місце проведення подібно табору – це, звісно, Буковина. «Окрім цікавого та веселого дозвілля, нових друзів та вражень, на вас очікує навчання. Навіть конкурс з такої складної та водночас цікавої - математики. Дякую всім організаторам табору. Хочу додати, що толерантність, взаємоповага, розуміння – саме ці риси споконвічно визначали відносини між Україною, зокрема Буковиною та сусідньою Румунією. Ми, буковинці, завжди це цінували і будемо цінувати. І подібний проєкт, який ми сьогодні маємо за честь відкривати, став результатом взаємодії між обласною виконавчою владою Чернівецької області, зокрема Департаментом освіти і науки ОДА, та Шкільним інспекторатом повіту Прахова, що в Румунії, ще раз демонструє важливість освітніх питань.

Визначально, що сьогодні у місті Сучава розпочинається щорічний спортивно-культурний проєкт «Чотири регіони для Європи», у якому беруть участь представники регіонів України, Румунії, Франції та Німеччини. Вбачаю добре продовження наших дійсно важливих справ для розвитку дітей та молоді».

Також дітей з двох країн привітала Генеральна консулка Румунії у Чернівцях Ірина Лоредана Стенкулеску

Захід відбувається у рамках угод, підписаних між Департаментом освіти і науки Чернівецької ОДА та Шкільним інспекторатом повіту Прахова (1 березня 2019 року), про спіпрацю між Інститутом післядипломної освіти Чернівецької області та Будинком педагогічниї працівників повіту Прахова ( 26 червня 2018 року), про співробітництво між закладами освіти Чернівецької області та повіту Прахова в рамках міжнародного освітнього проєкту «Міжнародна освіта – повага до національних та культурних традицій».

Табір працюватиме з 4 по 10 серпня 2019 року. З Чернівецької області у таборі перебуватимуть 37 учнів ( 18 учнів 3-4 класів, 19 – 5-11 класів та 10 педагогічних працівників спільно з координаторкою проекту, методисткою НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Ольгою Остафій).

З повіту Прахова у таборі будуть 41 учень ( 25 учнів 3-4 класів, 16 учнів 5-11 класів та 7 педагогічних працівників спільно з координатором проєкту, викладача Національного колледжу імені Іона Лука Каражіалє у місті Плоєшті Ніцою Єуженем).

Серед локацій табору – Боянівська ЗОШ I-III ступенів, НВК «Боянівська гімназія», готель «Буковинська зірка».