В області розробляють регіональний план управління відходами

В області розробляють регіональний план управління відходами

01 серпня відбулося засідання робочих груп з розробки та погодження Регіонального плану управління відходами в Чернівецькій області.

Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, науковці, представники ОТГ краю.

До уваги членів Робочої групи  представлено окремі розділи Регіонального плану. Зауважено, що у майбутньому без регіонального плану буде неможливим фінансування державних та інших екологічних заходів й програм. Також документ визначить чіткі правила екологічного будівництва, наприклад, очисних споруд, сортувальних станцій, полігонів ТПВ.   

В ході обговорення визначено основні масштаби питання управління відходами в області, терміни по збору остаточних вихідних базових даних для проведення аналізу поточного стану управління відходами в області.

На даний час триває робота щодо збору інформацій щодо поточного стану управління відходами в області.

Нагадаємо:  08 листопада 2017 року  розпорядженням  Кабінету Міністрів України  № 820 схвалено Національну стратегію управління відходами в Україні  до 2030 року, якою передбачено розробку регіональних планів управління відходами.

Стратегія визначає головні напрями державного регулювання у сфері поводження з відходами в найближчі десятиліття з урахуванням європейських підходів з питань управління відходами.

Розроблена стратегія містить план заходів для таких видів відходів: побутові, промислові, будівельні, медичні відходи, відходи у вигляді використаних батарейок, батарей та акумуляторів, відходи електричного та електронного обладнання, сільськогосподарського комплексу, небезпечні відходи, специфічні відходи (упаковки, відпрацьована забруднена тара).

Також Національна стратегія управління відходами ставить на меті орієнтир на запобігання утворенню нових відходів, підготовці до повторного використання відходів, що утворилися або їхній переробці.

Такі методи боротьби з відходами, як утилізація чи видалення відходять в минуле. Через це планується зменшення кількості місць для зберігання та видалення твердих побутових відходів.

Таким чином, державна політика в сфері поводження з відходами буде орієнтуватися на проектування, будівництво та експлуатацію сміттєпереробних та сортувальних комплексів.