Про можливість проходження альтернативної (невійськової) служби

Про можливість проходження альтернативної (невійськової) служби

Громадянам, які мають право проходити альтернативну (невійськову) службу, необхідно не пізніше ніж за два календарні місяці до почату періоду осіннього призову на строкову військову службу подати письмову заяву до комісії у справах альтернативної служби при районних державних адміністраціях за місцем проживання для вирішення даного питання.

Альтернативна служба запроваджується замість проходження строкової військової  служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Право на таку службу мають  громадяни Україн у разі, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і вони належать до діючих згідно з законодавством України  релігійних організацій, віровчення  яких не допускає  користування зброєю.

Громадяни проходять альтернативну службу на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності строком 27 місяців, а за наявності вищої освіти - 18 місяців із зарахуванням цього строку до його загального трудового стажу.

Заява про направлення на альтернативну службу подається особисто із зазначенням мотивів неможливості проходження строкової військової служби та підтвердженням відповідною довідкою істинності релігійних переконань громадянина. До неї додається копія документа про освіту, довідка про склад сім”ї та довідка з місця роботи або навчання. Заява приймається за наявності паспорта та розглядається у присутності громадянина.

У разі несвоєчасного подання заяви, відсутності підтвердження істинності релігійних переконань, неявки без поважних причин на засідання комісії, особі може бути відмовлено у направленні на альтернативну службу.

Направлений на альтернативну службу громадянин не має права ухилятися від її проходження, брати участь у страйках, займатися підприємницькою діяльністю, навчатися в закладах освіти, крім середніх або вищих закладів освіти з вечірньою або заочною формою навчання.

За додатковою інформацією звертайтеся до Чернівецького обласного військового комісаріату за адресою: вул. О.Кобилянської, 32, або до комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку. Телефонуйте за номерами: 0509480349,(0372) 524349.