У Чернівецькій області перебував Надзвичайний та Повноважний посол держави Ізраїль в Україні пан Джоель Ліон

У Чернівецькій області перебував Надзвичайний та Повноважний посол держави Ізраїль в Україні пан Джоель Ліон

25 липня на «Козацькому горбі» у Садгорі відкрили пам'ятний знак на місці розстрілу євреїв у часи Другої світової війни

Буковину на заході представляли в.о. голови обласної державної адмніністрації Михайло Павлюк, заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк. Також присутніми були представницька влада міста, громадські діячі, місцеві жителі.

Аби вшанувати пам'ять невинно убієнних євреїв, до Чернівецької області прибув Надзвичайний та Повноважний посол держави Ізраїль в Україні пан Джоель Ліон. Його супроводжували представники єврейської громади Чернівців, зокрема, головний рабин Чернівецької області Менахем Мендель Гліценштейн.

«Ми знаходимося на особливому для всіх нас місці. З початком активної фази німецької окупації Буковини багато з них втратили сім'ї, домівки, і найцінніше - життя. Сьогодні вшановуємо пам'ять невинно убієнних, які не зробили гріх, не вчиняли зло. Вони загинули за власну національну приналежність, були представниками своєї громади, мали свої погляди, віру, обряди. Ці страшні злочини не мають права на повторення. Жителі Буковини схиляють голови перед пам'яттю невинних жертв єврейського народу», - зазначив Михайло Павлюк.

Надзвичайний та Повноважний посол держави Ізраїль в Україні пан Джоель Ліон наголосив, що потрібно «дивитися в очі» як приємній, так і страшній історії, навчати прийдешні покоління для запобігання повторення злочинів минулого.

Окрім того, заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк провів протокольну зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Джоелем Ліоном.

Обговорили питання освітньої співпраці, зокрема, обміном між учнями Чернівців та Ізраїлю, поглиблення вивчення історії Чернівців та історії єврейства на Буковині. Також Василь Гостюк та Джоель Ліон порушили питання прямого авіасполучення між Чернівцями та Тель-Авівом.

Заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк висловив зацікавленість обласної виконавчої влади у співпраці з ізраїльськими колегами у сфері соціалізації дітей з аутизмом. «В нашій області функціонує заклад «Особлива дитина», тут для дітей з аутизмом реалізується проект АВАтерапія, який дає певні результати. Для нас важливо, щоб кожна дитина могла знайти своє місце у суспільстві, щоб її уміння та навички були затребуваними на ринку праці. Знаю, що ізраїльські фахівці, використовуючи передові технології, мають значний успіх у соціалізації дітей з аутизмом. Нам цікава співпраця у цій сфері», - зазначив Василь Гостюк.

Також обговорено питання спільної роботи над відновленням забутих пам’яток історії та визначних місць, пов’язаних з життям та смертю представників єврейської громади на Буковині. Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон висловив велику зацікавленість у співпраці з Чернівецькою областю.