Степан Кубів підписав 4 угоди з ЄС про надання Україні 86,9 млн євро фінансової допомо

Степан Кубів підписав 4 угоди з ЄС про надання Україні 86,9 млн євро фінансової допомо

Сьогодні, 8 липня, у рамках ХХІ Саміту «Україна-ЄС» у Києві Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписав чотири угоди з ЄС для залучення фінансування на загальну суму 86,9 млн євро.

Так, згідно з Угодою про фінансування заходу «Програма технічного співробітництва 2019 року», Україна отримає фінансову допомогу у сумі 44 млн євро, яка буде спрямована на продовження ключових реформ в Україні, зокрема, спрощення торгівлі, сприяння економічному розвитку, покращення інвестиційного клімату, а також вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель.

Згідно з іншою Угодою у рамках програми «Підтримка ЄС для Сходу України» ЄС надасть додаткову допомогу в розмірі 10 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення економіки Луганської та Донецької областей, а також підтримку розвитку Запорізької області. Загальний кошторис проекту становить 60 млн євро.

Також Україна отримає 10 млн євро згідно з Угодою «Про підтримку громадянського суспільства та культури». Кошти будуть спрямовані на розвиток українських закладів культури, залучення громадськості до участі у загальному процесі реформування країни та інше.

Відповідно до Угоди про фінансування заходу «Антикорупційної ініціативи – фаза ІІ», Україна отримає 22,9 млн євро для проведення заходів з посилення незалежності та ефективності антикорупційних установ, покращення управління та прозорості на місцевому рівні і, як наслідок, зменшення рівня корупції в Україні на національному та місцевому рівнях.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/stepan-kubiv-pidpisav-4-ugodi-z-yes-pro-nadannya-ukrayini-869-mln-yevro-finansovoyi-dopomogi