Контроль за дотриманням бюджетного законодавства - 1 з основних функцій Департаменту фінансів ОДА

Контроль за дотриманням бюджетного законодавства - 1 з основних функцій  Департаменту  фінансів  ОДА

Департаментом  фінансів  обласної державної адміністрації на підставі статей 115 та 122 Бюджетного кодексу України здійснюються експертизи  рішень сесій  про затвердження районних, міських (міст обласного значення) бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад, а також  внесення змін до них.

Метою експертизи є встановлення контролю за дотриманням бюджетного законодавства та запобігання  прийняттю рішень, які можуть  призвести до вчинення бюджетних правопорушень. Так, при  здійснені  експертизи рішення сесії Новоселицької районної ради від 30 травня 2019 №2-24/19 «Про внесення змін до рішення ХХІІ позачергової сесії районної ради VІІ №2-22/18 «Про  районний бюджет на 2019 рік» від 20 грудня 2018 року»,  було  встановлено недотримання сесією вимог   Бюджетного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 11 щодо  використання коштів медичної субвенції.

 

З метою усунення виявлених порушень Чернівецькою обласною державною адміністрацією, як суб’єктом контролю,  направлено  відповідні вимоги Новоселицькій районній державній адміністрації та Новоселицькій  районній раді.  25 червня 2019 року Новоселицькою районною радою усунуті порушення    шляхом внесення змін до районного бюджету на 2019 рік, що убезпечило нецільове використання коштів.

Департамент  фінансів обласної державної адміністрації закликає керівників  органів місцевого самоврядування  та районних державних адміністрацій беззаперечно дотримуватись вимог бюджетного законодавства при прийнятті  будь-яких рішень щодо місцевих бюджетів.

З метою недопущення  нецільового та неефективного використання бюджетних коштів Департамент фінансів обласної державної адміністрації   і надалі невідкладно реагуватиме на порушення бюджетного законодавства та застосовуватиме до порушників бюджетного законодавства передбачені заходи впливу.