Фахівців медустанов Буковини навчали правильно проводити закупівлю ліків

Фахівців медустанов Буковини навчали правильно проводити закупівлю ліків

У Чернівцях, базі міської дитячої клінічної лікарні, відбувся семінар на тему: «Актуальні питання визначення обсягів потреби у лікарських засобах та публічних закупівель у галузі охорони здоров’я».

Мета заходу  - підвищення знань працівників медустанов області щодо порядку визначення потреби їхніх закладів у лікарських засобах і зниження потенційної корупційної складової при здійсненні публічних закупівель на

Його організували МОЗ України та ДП «Державний експертний центр МОЗ України» за сприяння міжнародної технічної допомоги «Безпечні та доступні ліки» (SAFEMed)/Safe Affordable і Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

У семінарі взяли участь представники тендерних комітетів ЛПЗ області, спеціалісти-медики та фармацевти, відповідальні у закладах за визначення номенклатури й обсягів потреби у лікарських засобах.   

«Виїжджаємо у регіони кожного року, де Міністерство охорони здоров’я разом із Держаним експертним центром та експертами з питань публічних закупівель проводять низку безкоштовних семінарів із проблемних питань у роботі лікарень, - пояснює радниця в. о. Міністра охорони здоров’я України Тетяна Коба. -  Запитання отримуємо як під час таких безпосередніх зустрічей, так і у телефонному режимі. Їх обговорюємо в експертному середовищі, а в разі необхідності більш ґрунтовних поправок, залучаємо також міжнародних фахівців, та вносимо зміни у нормативні документи або ж розробляємо нові, які поліпшують доступність і забезпеченість пацієнтів лікарськими засобами під час лікування у бюджетних медустановах. Торік, приміром, вирішували проблему неадекватного підвищення цін на лікарські засоби, що негативно впливало на їх доступність для пацієнтів, та питання про відокремлення лікарських засобів від медичних виробів. Дотепер у державному класифікаторі вони були під одним кодом, що ускладнювало закладам проведення закупівель. Наразі це питання вирішене, за погодженням із Міністерством фінансів у класифікатор внесено зміни, тому відповідальним за закупівлі у медзакладах працюватиметься простіше, заразом буде більше прозорості під час проведення торгів».  

Тетяна Коба зазначила, що не менш важливим питанням таких семінарів є підвищення кваліфікаційного рівня працівників медзакладів. «Щоб пересвідчитися, наскільки якісно було засвоєно чергову тему, та як працюється спеціалістам за новими документами, повторно приїздимо із перевірками. Адже головним нашим завданням є допомогти на місцях уникати помилок у роботі, які, в кінцевому рахунку, можуть негативно позначитися на пацієнтах. Тому ми цілком відкриті до спілкування, радо відповідаємо на запитання, для оперативності впровадили при МОЗ відповідну «Гарячу лінію».

Крім Тетяни Коби, перед учасниками семінару виступили також експерт із публічних закупівель ДП «ДЕЦ МОЗ України» Денис Левченко та начальник відділу організаційно-комунікаційного забезпечення ДП «ДЕЦ МОЗ України» Олена Семиренко. 

Вони роз’яснили присутнім наказ МОЗ «Про внесення змін до Порядку визначення обсягів потреби у закупівлі лікарських засобів закладами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з Державного або місцевих бюджетів», методологію визначення обсягів потреби у лікарських засобах та теоретичні питання застосування Національного переліку основних лікарських засобів, питання визначення й формування цін на лікарські засоби при визначенні їх потреби та складанні тендерної документації, зменшення корупційних ризиків, порядок дій при оскарженні закупівель лікарських засобів та медичних виробів, введення в дію референтного ціноутворення , відповідно до чинного законодавства та змін у системі ProZorro.