"Талановитий від Бога та народу Іван Миколайчук виніс у світ буковинську пісню"...

"Талановитий від Бога та народу Іван Миколайчук виніс у світ буковинську пісню"...

Біля барельєфу Івана Миколайчука у Чернівцях сьогодні заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Богатирець разом з громадськістю, гостями та митцями поклав квіти та вшанував пам'ять нашого відомого земляка.

Сьогодні відзначається 78-ма річниця від дня його народження.

Продовжились урочисті заходи фестивалем "На гостини до Івана" у селі Чортория Кіцманського району.

До присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Богатирець: "Іван Миколайчук прожив невелике життя, по людських мірках, проте спадок його – величезний. Ми виросли на його фільмах, творчості його, він був видатним актором, режисером, сценаристом. Творив він і жив у дуже важкий час, коли все українське не віталося, слово Україна застосовувалося поруч з «Радянська Соціалістична Республіка», коли перекручувалася історія, знищувалися традиції…Але він ішов до своєї мети – тяжко доводив, чим відрізняється націоналізм від патріотизму – любові до великої і малої Батьківщини...".

Аматорський ансамбль бандуристів "Передзвін" зустрічав нині гостей біля мистецько-меморіального музею-садиби Івана Миколайчука піснями, які любив митець.
Саме там стоїть знаний і величний Іван Миколайчук в бронзі. Щороку 15 червня у день його народження тут збираються митці, шанувальники його творчості, рідні та земляки. І цей рік не став винятком. Учасники заходу низько вклонились його світлій пам'яті - пам'яті українського генія.

Перед тим гості мали нагоду побачити уривки з кінофільмів з Іваном Миколайчуком - працював вуличний кінотеатр.

Народна артистка України Велентина Коротя - Ковальська: "Кланяюсь вам, що ви сьогодні у такий день - народження нашого національного героя - Івана Миколайчука - тут. Він - підняв український кінематограф на вищий щабель в часи періоду поетичного кіно. Він був талановитий від Бога та від народу. Саме звідси Іван Миколайчук виніс у світ буковинську пісню, образ гордої людини. Лише у фільмі "Тіні забутих предків" ми нарахували близько 30 пісень, які записані та супроводжують цей фільм".

За її словами, 34 ролі наш відомий буковинець зіграв за своє коротке життя.
Він пішов з життя у віці 46 років - у віці Тараса Шевченка, роль якого він зіграв...