Буковинці адресували до фіскальної служби 47 запитів на публічну інформацію

Буковинці адресували до фіскальної служби 47 запитів на публічну інформацію

З початку 2019 року 47 буковинців реалізували право на отримання публічної інформації, направивши до органів ГУ ДФС у Чернівецькій області відповідні запити -  розповідає заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос. За його словами, серед запитувачів найбільша кількість – фізичних осіб, які направили 41 запит, від юридичних осіб та  представників засобів масової інформації надійшло по 3 запити.

Переважно, автори запитів зверталися з метою отримання інформації щодо суми нарахованого єдиного внеску, про факти зупинення податкових накладних, щодо нарахованих сум ЄСВ, а також про кількість прийнятих рішень щодо розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків.

За результатами розгляду запитів,  в повному обсязі задоволено 42 запити. Відповідно до ст. 22 Закону трьом заявникам відмовлено, 2 документа надіслано належним розпорядникам інформації.

Посадовець наголошує: кожен громадянин має право на отримання публічної інформації. Це закріплено Законом України "Про доступ до публічної інформації".

Відтак, територіальні органи ГУ ДФС у Чернівецькій області, з метою забезпечення прозорості та відкритості своєї діяльності, забезпечує розгляд документів щодо надання публічної інформації відповідно до Закону, які надійшли поштою, електронною поштою, факсом, телефоном.

Водночас Іван Миколайович звертає увагу запитувачів, що згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" можна визначити основні аспекти його реалізації.

Та роз’яснює, іноді запитувачі інформації ототожнюють такі поняття як запит на отримання публічної інформації, звернення, надання податкової консультації, а також консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань державної митної справи. Дані категорії звернень є різними за наступними ознаками: правовими підставами; визначенням понять; формами; строком розгляду; змістом; вимогами оформлення; платністю тощо.

Слід знати, згідно з частиною другою статті 2 Закону України "Про доступ до публічної інформації" цей Закон не поширюється на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, а саме Законом України "Про звернення громадян".

Крім того, листи, які за змістом є зверненнями громадян (пропозиції, заяви, скарги тощо) мають бути оформлені з дотриманням вимог Закону України "Про звернення громадян".

Запит на отримання публічної інформації має відповідати вимогам статей 1 та 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Докладно про те, яким чином оформлювати та подавати запит до органів ДФС, можна переглянути за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/ .