Глава Уряду про подолання наслідків негоди в регіонах України: Уряд готовий допомогти

Глава Уряду про подолання наслідків негоди в регіонах України: Уряд готовий допомогти

Сьогодні, під керівництвом Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулось позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Чернівецьку область представили заступник голови ОДА Мирослав Заячук, начальник Управління ДСНС у Чернівецькій області Сергій Михайлюк, начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Олексій Гайдай, начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Андрій Кавуля, представники інших відомств.

Темою засідання став хід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникли на території України внаслідок ускладнення погодних умов. Нагадаємо, за даними гідрометеорологічних служб ДСНС в травні-червні на території України випало до двох місячних норм опадів. У західних, північних областях, Вінницькій, Полтавській та Луганській областях місцями випало до 2,8 місячних норми опадів. В окремих районах Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей випала найбільша місячна кількість опадів за весь період спостережень.

За даними ДСНС, внаслідок негоди загалом по Україні пошкоджено близько 40 об’єктів соціальної сфери, кількість підтоплених житлових будинків перевищує 2,6 тис, розмито 25 км берегів та 360 км покриття автомобільних доріг, пошкоджено 97 автомобільних та пішохідних мостів. Загинули дві особи.

В п’ятницю, 07 червня Чернівецький обласний штаб ТЕБ та НС на своєму засіданні розглянув ситуацію по Чернівецькій області і було прийнято рішення про введення стану надзвичайної ситуації регіонального рівня у 4 районах області – Сокирянському, Новоселицькому, Сторожинецькому та Вижницькому. Ці райони найбільше постраждали від опадів зливного характеру упродовж останніх тижнів: підтопленя, зриви переходів, вихід води на дорогу, зсуви тощо.

Під час сьогоднішньої наради з Прем’єр-міністром, цим районам дано доручення до понедіка до кінця дня сформувати та подати всі кошториси для відшкодування втрат.

Разом із тим, наголошено, що всі райони і області мають резервні фонди у розмірі не менше одного відсотка від загального фонду бюджету.

Також доручено областям терміново поповнити резерв паливно-мастивних матеріалів, гравійно-піщаної суміші аби цілодобово бути на готові до ліквідації наслідків негоди.

«Хочу подякувати місцевій владі та ДСНС – за організацію ліквідації негоди, - зазначив Володимир Гройсман під час наради. - Кожен має зрозуміти: Уряд готовий допомогти – в межах наших можливостей. Але вже маємо випадки, коли замість реальних пропозицій, нам надають в 3-4 рази більше проектів, які не мають жодного відношення до наслідків негоди. Просив би ретельно підходити до цих питань на місцевому рівні. Хочу також наголосити – в місцевих бюджетах, які зросли в 4 рази, мають бути резервні фонди».