У селі Лукавці, що на Вижниччині, на громадських слуханнях обговорили питання про добровільне об’єднання територіальних громад

У селі Лукавці, що на Вижниччині, на громадських слуханнях обговорили питання про добровільне об’єднання територіальних громад

Сьогодні, 7 червня, у селі Лукавці Вижницького району відбулись громадські слухання, на яких розглядали пропозицію Берегометського селищного голови щодо добровільного об’єднання територіальних громад. У заході взяли участь представниця Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Ірина Біблюк , голова Вижницької райдержадміністрації Руслан Сенчук, директор ЧВП установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Тетяна Татарчук і радник з питань децентралізації Центру Тарас Прокоп.

Під час обговорення з мешканцями сіл Лукавецької територіальної громади (с. Лукавці, Липовани, Вахнівці, Вовчинець і Майдан) питання добровільного об’єднання, представниками органів виконавчої влади та експертного середовища роз’яснено суть реформи місцевого самоврядування, децентралізації, порядку формування та створення джерел наповнення бюджету громад, щодо повноважень старости, можливостей і ризиків новостворених громад. Також, наголошено на необхідності дотримання методики формування ОТГ, враховуючи при цьому інтереси жителів населених пунктів. Присутнім наведено приклади якісних змін у громадах, які об’єдналися.

Варто зазначити, що на цей час, в районі існує дві об’єднані територіальні громади – Вижницька та Вашківецька. Кабінетом Міністрів України розпорядженням від 21.11.2018 №943-р затверджено зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області. Створення Берегометської ОТГ передбачено у складі Берегометської, Долішньошепітської, Лукавецької та Мигівської територіальних громад.

Жителі села активно цікавилися реформою, висловлюючи свої позиції, оскільки розуміють необхідність і неминучість об’єднання. Незважаючи на те, що поки переважна частина жителів громади не визначилась із позицією з даного питання, все ж виокремилось коло осіб, яке підтримує добровільне об’єднання в ОТГ з центром в смт Берегомет.

Крім того, громада стала учасником та за результатами відбору 3 раунду Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині модернізації центрів надання адміністративних послуг для ОТГ отримала технічне завдання для створення ЦНАП, що дозволить поширювати надання адміністративних послуг й на інші територіальні громади, які передбачено об’єднати у Берегометську ОТГ згідно із перспективним планом формування територій громад Чернівецької області та створити кілька нових віддалених робочих місць.

Фахівці закликали громаду активізувати процес реформи децентралізації, адже саме завдяки їй в об’єднаних територіальних громадах з’являється можливість розвиватися, покращити інфраструктуру, удосконалити освітню галузь у контексті впровадження концепції Нової української школи та Нового освітнього простору, а також покращити систему охорони здоров’я. Децентралізація – це єдина реформа в Україні, результати якої відчутні уже зараз, про що свідчать факти.

Так, Чернівецька обласна державна адміністрація підтримує ініціативи кожної громади, однак у межах чинного законодавства. Для того, щоб ініціативи не суперечили законодавству, облдержадміністрація готова надати всю необхідну інформаційно-методологічну підтримку.

Результати громадських обговорень будуть винесені на розгляд сесії сільської ради, яка остаточно прийме рішення щодо добровільного об’єднання громад.