Для студентів медичного вузу проведено інформаційно-просвітницький захід «Петро Болбочан – найталановитіший воєначальник армії УНР»


  • 25/10/2018
Для студентів медичного вузу проведено інформаційно-просвітницький захід «Петро Болбочан – найталановитіший воєначальник армії УНР»

До 135-річчя з дня народження видатного військового діяча Української революції 1917-1921 років, полковника Армії УНР Петра Болбочана професорсько-викладацький склад кафедри психології та філософії БДМУ організував захід «Петро Болбочан – найталановитіший воєначальник армії УНР» для студентів 1 курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація».

З вітальним словом виступила  начальник відділу комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Леся Нос, яка зауважила, що в історії національно-визвольних змагань українського народу  1917-1921 років є чимало непересічних постатей, суперечки навколо яких тривають і досі. Серед них – Петро Болбочан, відомий військовий діяч, чия доля відбила в собі всю неоднозначність і трагічність розвитку тогочасного українського руху, суперечності в розумінні майбутнього України.

Завідувач кафедри психології та філософії БДМУ Алла Борисюк, звернула увагу, що послідовно відстоюючи державницьку позицію, Петро Болбочан опонував політичному курсу Директорії УНР, не бажаючи миритися з радикальним соціалізмом її лідерів, який вів до деструкції у військовій справі та суспільно-політичному житті. Саме за підозрою у намірах здійснити державний переворот полковник Петро Болбочан був розстріляний.

На захід був запрошений кандидат історичних наук БДМУ Дмитро Ліщук, який спробував науково підійти до контраверсійних оцінок діяльності українського військового діяча. Історик висвітлив нелегку долю полковника Петра Болбочана і обставини його трагічної загибелі для кращого розуміння причин, які перешкодили українцям побудувати власну державу.

Доцент кафедри психології та філософії БДМУ Олеся Павлюк відзначила, що сам факт розстрілу вплинув на переоцінку ставлення до Директорії багатьма українськими військовими та політичними діячами, а в ситуації, яка склалась і привела до трагічних наслідків, не останню роль відіграло оточення як Головного отамана Семена Петлюри, так і Петра Болбочана, а також специфічний характер правових відносин, яким супроводжувалась діяльність вищого військового командування Директорії.

Студенти взяли активну участь в обговоренні. Наприкінці зустрічі було продемонстровано документальний фільм «Історична правда. Петро Болбочан –  полковник армії УНР».        

Довідково. 20 квітня 2018 року перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк підписав доручення №45-П «Про вшанування пам’яті українського військового діяча, полковника Армії УНР Петра Болбочана».

У рамках заходів щодо реалізації в Чернівецькій області Указу Президента України від 22 січня 2016 р. №17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років» на підтримку ініціативи наукових кіл, громадськості, зокрема, громадської організації «Історико-дослідницьке товариство» щодо належного пошанування пам’яті військового діяча, командувача Лівобережною групою Армії УНР, уродженця с. Ярівка Хотинського повіту Петра Болбочана та підготовки до відзначення 135-річчя від дня народження (5 жовтня 2018 року) і 100-річчя від дня його смерті (28 червня 2019 року) буде утворено Організаційний комітет з відзначення в області 135-річчя від дня народження та вшанування 100-річчя від дня смерті Петра Болбочана.

Коментарі