Михайло Павлюк взяв участь у координаційній зустрічі щодо обговорення подальшого впровадження реформи децентралізації

Михайло Павлюк взяв участь у координаційній зустрічі щодо обговорення подальшого впровадження реформи децентралізації

Сьогодні, 30 травня, в. о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк взяв участь у координаційній зустрічі «Пріоритети впровадження реформи місцевого самоврядування та регіональної політики в Україні», яка відбулась в Домі децентралізації Програми «U-LEAD з Європою».

До участі в заході запрошено представників Мінрегіону, Представництва ЄС в Україні, обласних державних адміністрацій, директорів Регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування, представників Програми «U-LEAD з Європою».

З вітальним словом виступив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, який інформував про основні пріоритетні завдання на наступний період на національному та місцевому рівнях та важливості нового етапу реалізації реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади та регіональної політики в Україні. Посадовець зазначив, що 2019 рік стане ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування, адже до кінця року більшість існуючих малочисельних місцевих рад можуть об’єднатися та забезпечити належне виконання своїх повноважень, що в подальшому створить стійке підґрунтя для наступних кроків реформи місцевого самоврядування.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр України зауважив, що 23 січня 2019 року Кабінет Міністрів України ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає закріплення вже набутих успіхів і формування спроможних громад, зміну територіального устрою на рівні районів та громад, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також розвиток форм місцевої демократії.

До вітального слова приєднались також спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ в Україні, зокрема у сфері належного врядування, децентралізації та публічного управління проф. Ґеорґ Мільбрадт та перший радник, керівник відділу “Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток” Представництва Європейського Союзу в Україні Фредерік Куне. Фахівці запевнили у підтримці ЄС процесу впровадження реформи децентралізації влади та наголосили на  необхідності досягнення синергії роботи основних суб’єктів у процесі впровадження реформи.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода та директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Фейгель представили важливі досягнення реформи та сформували ряд проблемних питань, з якими зіштовхнулись під час практичної реалізації змін за попередній період. А також, наголосили на потребі узгодження дій на національному та місцевому рівнях.

В експертній дискусії щодо вироблення шляхів формування спроможних ОТГ  взяли участь генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов, експертка з питань місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Мануела Зьоллер-Вінклер, старший експерт з геоінформаційного моделювання Програми «U-LEAD з Європою» Павло Остапенко.

Висловили міркування та надали практичні рекомендації щодо впровадження реформи місцевого самоврядування в регіонах, вирішення основних викликів та досягненні очікуваних результатів на 2019 рік директори Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук, Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк, Луганського Центру розвитку місцевого самоврядування Ігор Агібалов та експерт з питань децентралізації Офісу реформ Іван Лукеря.

У контексті зазначеної зустрічі визначено основні меседжі щодо впровадження реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади та регіональної політики на наступний період.