Запит на гармонізацію відносин з країнами-партнерами на розробку транскордонних проектів, культурну дипломатію є і залишається, - М. Павлюк

Запит на гармонізацію відносин з країнами-партнерами на розробку транскордонних проектів, культурну дипломатію є і залишається, - М. Павлюк

«Пане раднику Генерального консульства Румунії у Чернівцях, шановні представники наукової спільноти дружніх нам держав Румунії та Молдови, професорсько-викладацького складу університету, шановні студенти! Радий вітати вас на сьогоднішньому заході! Незважаючи на різні суспільно-політичні зміни в Україні, запит на зовнішньополітичні стратегії, гармонізацію відносин з країнами-партнерами, сусідами на розробку різних транскордонних проектів, культурну дипломатію є і залишається. Тому така наукова зустріч – чергова можливість про це поспілкуватися», - сказав Михайло Павлюк на відкритті V Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції регіональної співпраці: україно-румуно-молдавський вимір».

«В Чернівецькій області завжди гармонізували, толерували та розвивали міжетнічні та міжконфесійні взаємини в Чернівецькій області. Говорячи про економіку, кращі транскордонні проекти в рамках спільної операційної програми України та Румунії – це проекти між Чернівецькою областю, Сучавським, Ботошанським повітами, що чітко показує значимість такої співпраці. Коли йде мова про реалізацію програми розвитку ООН, важливими є взаємини між Чернівецькою областю та окремими районами Молдови», - наголосив в.о. голови ОДА.

«В Чернівецькій області – більше 25 національно-культурних товариств, 15 з яких є румунськими, що також дозволяє нам чутись, та спільно реалізовувати різного роду проекти. Такі взаємини важливі і в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції, проголошеного курсу нашої держави, котрий буде незалежно від різних обставин обов’язково втілюватись і надалі», - додав Михайло Павлюк.
Під час заходу обговорюватимуть питання силового та інформаційного факторів безпеки на східному кордоні ЄС, питання публічної та культурної дипломатії Україна-Румунія, , перспективи та реалії розвитку транскордонного співробітництва прикордонних регіонів.