Під час семінару соціальні працівники ОТГ говорили про раннє виявлення сімей з дітьми, які потребують допомоги


  • 22/05/2019
Під час семінару соціальні працівники ОТГ говорили про раннє виявлення сімей з дітьми, які потребують допомоги

21 травня служба у справах дітей обласної державної адміністрації спільно з обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели одноденний тренінг з питань захисту прав дітей під назвою «Раннє виявлення сімей з дітьми, які потребують допомоги».

У заході взяли участь фахівці із соціальної роботи, уповноважені представники із захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад області.

Мета тренінгу - формування в учасників тренінгу розуміння категорії дітей, які потребують захисту з боку  держави.

Фахівці порушували питання механізму виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відібрання дітей, які залишились без батьківського піклування, визначення місця проживання дитини органом опіки та піклування.

Практична психологиня І категорії Чернівецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мирослава Ткачук ознайомила учасників семінару з факторами вразливості сімей, у разі відсутності необхідних ресурсів та захисних факторів в громадах.

Мирослава Ткачук особливу увагу приділила питанням захисту прав дітей, надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи спрямованої на забезпечення потреб дітей. При виконанні практичних вправ учасники визначили функції, повноваження та відповідальність суб’єктів, які працюють з сім’ями та дітьми в об’єднаних територіальних громадах.

У ході роботи учасники заходу опрацювали нормативно-правову базу з даного напрямку роботи, мали можливість отримати відповіді на питання та методичні рекомендації щодо організації соціальної роботи в громаді.

Також йшлося про діяльність органів опіки та піклування, формування та реалізації концепції надання соціальних послуг в громадах області та пропозиції щодо розширення переліку таких послуг, а також  реалізації прав дитини та сфери відповідальності сім’ї, громади та держави.                 

Після завершення семінару представники ОТГ усвідомили важливість раннього виявлення та втручання, прийшовши до висновків що лише спільна праця та відповідальність забезпечать права дитини у громаді, дозволять зробити їхнє дитинство щасливим та безпечним.

Коментарі