Всі знають політв’язнів Росії Сенцова, Сущенка, але мало хто згадує про заручників в тюрмах ЛНР та ДНР - координаторка проекту "Бранці Кремля"

Всі знають політв’язнів Росії Сенцова, Сущенка, але мало хто згадує про заручників в тюрмах  ЛНР та ДНР - координаторка проекту "Бранці Кремля"

В.о. голови ОДА Михайло Павлюк (Mykhailo Pavliuk) привітав на Буковині Державного секретаря Міністерства інформаційної політики України Артема Біденка, радника Міністра інформаційної політики України з освітніх проектів, Героєм України Володимира Жемчугова, координаторку згаданого проекту Олену Жемчугову.

Вони перебувають у Чернівцях для презентації освітнього проекту Міністерства інформаційної політики України «Бранці Кремля».

«Дякую вам за вашу важливу місію - презентацію проекту «Бранці Кремля». Ви, пане, Володимире - серед тих людей, котрі показали приклад відваги та віддачі для України, ви є втіленням істинного Героя України, який у дуже відповідальний та складний час - 2013-2014 роки - став на захист Української держави. Ви були піддані абсолютно незаконним провокаціям з боку проросійськи налаштованих елементів, та зрештою від всієї російської агітаційної машини. Від імені місцевої виконавчої влади щиро вдячий вам за те, що сьогодні активно їздите Україною, спілкуєтесь з молоддю в час трансформацій та змін; розповідаєте, як російська агресія поглинула частину України»,  - звернувся Михайло Павлюк до гостей.

На представленні згаданого проекту для регіональних ЗМІ в.о. голови ОДА поділився: «Під час спілкування ми звернули увагу на важливість утримання питання національної памяті в найширшому розумінні цього слова, продовження політики декомунізації, політики нацоінально-патріотичного виховання, європейського вибору, власне, всього, що для кожного українця є святим».

«Ми на сьогодні розуміємо, що освітні та просвітницькі проекти є найважливішими на цьому етапі розвитку держави. У 2014 - 2015 роках ми подолали пік інформаційної війни, коли необхідно було дуже швидко реагувати на фейки, інформаційні викиди, люди фактично навчилися розрізняти, що є правдою, що - неправдою. І сьогодні ми стоїмо перед тим, що необхідно розширювати просвітницькі проекти, спілкуватися з молоддю, розповідати не просто , що є на Сході війна, що армія захищає не просто Україну, а Європу від агресора. Необхідно розказувати, як ця війна відбувається, що саме відбувається, і ми це намагаємось робити в усіх проявах - від друку мемуарів солдатів, офіцерів про війну до особистого спілкування», - зазначив Артем Біденко (Artem Bidenko).

Олена Жемчугова, координаторка проекту «Бранці Кремля» розповіла, що проект був організований Мінінформполітики, розпочався в рамках освітніх програм у форматі зустрічі Героя України Володимира Жемчугова зі студентами, з вересня 2018 року. Для молоді демонструвався однойменний документальний фільм, він був знятий ще в лютому 2018 року як нагадування всім нам, українцям, про тих людей - політв'язнів та патріотів України - котрі знаходяться зараз у в'язницях Росії. 

Всі знають ті прізвища багатьох політв’язнів Росії: це Сенцов, Роман Сущенко, але мало хто згадує тих заручників,котрі знаходяться зараз в тюрмах так званих ЛНР та ДНР. Тому цей проект ми більш поширили, і окрім згадування про політв’язнів в Росії, наших патріотів, ми одночасно нагадуємо про тих людей – патріотів, які зараз є заручниками в ЛНР та ДНР, згадуємо про ті події, які відбуваються зараз на Донбасі.

«Для мене важливо розповісти буковинській молоді про те, як сталося так, що в наше прикордонне місто (Володимир Жемчугов народився та виріс на Луганщині ) прибули російські солдати та окупували цю територію. Ми презентуємо фільм «Бранці Кремля» про українських заручників, котрі знаходяться в Криму та в тюрмах РФ. Російська окупація в Криму розпочалась в 2013 -2014 роках. Зараз вже 6-ий рік йде війна, і молодь, котра вже зараз завершує своє навчання у вишах, в 2013 році була досить юною, не в повній мірі розуміла, що трапилося в Криму та в країні. Молодь вливатиметься в усі сфери дорослого життя, вони повинні знати правду , аби в своєму житті вони могли приймати правильні рішення», - наголосив Володимир Жемчугов, радник Міністра інформаційної політики України з освітніх проектів, Герой України.