Діяльність з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним потребує отримання ліцензії

Діяльність з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним потребує отримання ліцензії

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області звертають увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють (планують здійснювати) діяльність з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, відповідно до окремих положень Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» з 01.07.2019 необхідно отримувати ліцензії.

Для отримання ліцензії подаються документи, визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Перелік документів за посиланням:
http://cv.sfs.gov.ua/…/377317/Perel_k_dokument_v_do_l_tsenz…

Зокрема, платникам слід знати: ліцензії на право виробництва пальним
Річна плата за ліцензії на право виробництва пального становить 780 грн. Ліцензії на право виробництва пального видаються, призупиняються та анулюються центральним органом виконавчої влади, шо реалізує державну податкову та митну політику. Ліцензії видаються терміном на п'ять років. Плата за них справляється щорічно. Штрафна санкція за виробництва пального без наявності ліцензії - 1000000 грн.

Ліцензії на право оптової торгівлі пальним Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 5 000 грн. за кожне таке місце. Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 10 000 грн. за кожне таке місце. Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються органом виконавчої влади, уповноваженими Кабінетом Міністрів України терміном на п’ять років. Штрафна санкція за оптову торгівлю пальним без наявності ліцензії - 500 000 грн.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 грн. на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання. Ліцензії видаються терміном на п’ять років. Плата справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів. Штрафна санкція за роздрібну торгівлю пальним бет наявності ліцензії - 250 000 грн.

Ліцензії на право зберігання пального. Річна плата за ліцензії на право зберігання пального становить 780 грн. Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального. Ліцензії видаються терміном на п'ять років.
Штрафна санкція за зберігання пального без наявності ліцензії - 500 000 грн.

Імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у суб'єкта господарювання, що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.