Буковинці вшанували пам’ять жертв політичних репресій


  • 19/05/2019
Буковинці вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Сьогодні, 19 травня, в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк та громада Буковини - державні службовці, військові, духовенство, молодь та активні громадяни - зібралися біля пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій, аби вшанувати співгромадян, яких піддали тортурам за їх переконання, за їх патріотизм, мужність та волю.

«Дні пам’яті жертв політичних репресій цьогоріч переплелися з двома іншими, знаковими для кожного українця подіями - Всесвітнім днем вишиванки та Днем Європи. І якби ми були майже сторіччя тому були у складі єдиної родини європейських народів не лише територіально, а й ментально - ніколи б не сталась така трагедія з нашим народом, ніколи б не було такої ненависті людини до людини, яку посіяв тоталітарний комуністичний режим. Разом з тим, Євопа вчиться в української нації - яка пережила геноцид та стільки бід, що й не злічити, а зараз бореться з російською агресією, має безліч геополітичних, економічних викликів - політиці національної пам'яті», - зазначив Михайло Павлюк.

Особливістю цьогорічного зібрання стала артінсталяція «Вишиванка - одяг вільних». Ідея належить ГО «Всесвітній день вишиванки», а реалізували її митці Анатолій Фурлет, Сергій Лаушкін, Надія Фурлет.

Артоб’єкт символізує «в’язничну камеру», в яку «ув’язнено» вишиванку.

Таким чином організатори Дня вишиванки намагаються відновити в пам’яті сучасних українців інформацію про українських політв’язнів СРСР, яких засуджували до довічного ув’язнення чи розстрілювали за носіння вишитої сорочки чи спілкування українською мовою. Також автори ідеї привертають увагу громадськості до того, що понад 70 українців сьогодні знаходяться за ґратами в російських в’язницях за вигаданими звинуваченнями та вважаться політичними в’язнями. Крім того, досі в російському полоні перебувають 24 військовослужбовці ВМС України.

«Можна «ув'язнити» вишиванку, можна забрати майно та вивести туди, звідки майже неможливо повернутися додому - але забрати Україну з серця та душі справжнього українця не можна. Як не можна зламати українську націю. Символічний хрест означає пам’ять про кожного українця, який загинув за соборність та незалежність держави, а дерево життя - що ми, українці, завжди будемо відтворювати свою ідентичність, національну пам’ять, традиції, мову, культури. Ми - незламні і попереду у нас велика дорога», - прокоментував Михайло Павлюк.

Під час заходу члени обласного товариства політв'язнів та репресованих тримали в руках портери тих, хто був знищений на рідній землі, кому випали нелегкі випробування у таборах і тюрмах Сибіру.

Всі присутні поклали до пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій квіти та запалені лампадки.

Духовенство різних конфесій помолилися за душі загиблих репресованих та за швидке повернення українців, що зараз перебувають у російському полоні.

Коментарі