Напередодні відзначення 100-річного ювілею Буковинського віча, у Чернівцях відбувається Мжнародна науково-практична конференція


  • 23/10/2018
Напередодні відзначення 100-річного ювілею Буковинського віча, у Чернівцях відбувається Мжнародна науково-практична конференція

Буковинське віче 3 листопада 1918 року і прийнята на ньому ухвала - це вагомий акт і документ міжнародного права щодо легітимності входження нашого краю до складу України, один з важливих етапів на тернистому шляху державотворення соборної й суверенної демократичної України. Ухвала народного віча – одна з правничих засад «Акту про з’єднання всіх українських земель», проголошеного 22 січня 1919 р. на Софіївському майдані в Києві. Урочисто в ньому лунали слова: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України».

Саме 3 листопада буковинські українці, відповідно до правових норм цивілізованого світу, здійснили своє природне національно-державне самовизначення конституційним шляхом, рішуче та одночасно висловилися за нероздільну єдність з усім українським народом в соборній державі.

Напередодні відзначення 100-річного ювілею визначної дати сьогодні, 23 жовтня, у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Івасюка відбувається Мжнародна науково-практична конференція «Україна і Буковина разом: 100-річчя Буковинського віча». Співорганізаторами конференції є Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Буковинське етнографічне товариство.

У роботі конференції візьмуть участь науковці вищих навчальних закладів Буковини, історики, краєзнавці, викладачі історії та українознавства, представники громадських організацій,  працівники музеїв  та бібліотек, студенти навчальних закладів.

Головою конференції є директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Григорій Білянін, співголови - голова Буковинського етнографічного товариства Георгій Кожолянко та директор ЧОУНБ ім. М. Івасюка Наталія Філяк. Варто зазначити, що членами організаційного комітету являються заступник голови Буковинського етнографічного товариства доцент ЧНУ ім. Ю. Федьковича Іван Дерда, заступник директора з питань наукової роботи ЧОУНБ ім. М. Івасюка, заслужений працівник культури України Марія Довгань, доктор історичних наук, доцент, референт Буковинського етнографічного товариства Олександр Кожолянко, методист українознавства Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Тамара Мінченко.

Також з науковою доповіддю виступить історик-етнолог, громадський діяч м. Едмонтона (Канада) Радомир Білаш. 

  

Коментарі