Директор Департаменту регіонального розвитку ОДА бере участь у Всеукраїнській нараді щодо реалізації державної регіональної політики

Директор Департаменту регіонального розвитку ОДА бере участь у Всеукраїнській нараді щодо реалізації державної регіональної політики

Впродовж 16-17 травня 2019 р. у м. Одеса Мінрегіоном за організації та фінансової підтримки Програми ЄС для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, проводиться Всеукраїнська нарада з актуальних питань формування та реалізації державної регіональної політики, під час якої розглядатимуться такі питання: Основні завдання і заходи з реалізації державної регіональної політики, заплановані Мінрегіоном на 2019 рік; Розроблення проекту державної стратегії регіонального розвитку на новий плановий період; Зміни методології розроблення регіональних стратегій; Застосування методології смарт-спеціалізації при підготовці стратегій розвитку регіонів на період 2021-2027 років; Удосконалення механізму розподілу та використання коштів ДФРР відповідно до підходів ЄС; Реалізація програми секторальної бюджетної підтримки ЄС.

У вказаній нараді бере участь директор Департаменту регіонального розвитку Чернівецької облдержадміністрації Віктор Подорожний.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час заходу наголосив: «2019 рік для державної регіональної політики в Україні є визначальним. До кінця року необхідно підготувати нову Державну стратегію регіонального розвитку та регіональні стратегії на 2021-2027 роки. Також потрібно завершити формування нового законодавства стосовно стимулювання та фінансування регіонального розвитку».

В'ячеслав Негода нагадав, що у 2020 році завершується реалізація Державної стратегії регіонального розвитку, а також регіональних стратегій, і тому, за координації Мінрегіону, триває робота над розробкою нового програмного документу до 2027 року.

Повідомив, що над новою державною стратегією регіонального розвитку працює спеціальна робоча група, команда фахівців, до складу якої увійшли представники міністерств та обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, агенцій регіонального розвитку, громадськості, наукових установ та експертного середовища.

Розроблення Державних стратегій регіонального розвитку дозволить впроваджувати інновації, використовувати сучасні наукові розробки, застосовувати SWOT-аналіз проектів, створювати нові конкурентні види діяльності, сприяти підвищенню інвестиційної активності і конкурентоспроможності регіону.