У Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулося засідання круглого столу щодо нового етапу децентралізації


  • 15/05/2019
У Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулося засідання круглого столу щодо нового етапу децентралізації

Сьогодні, 15 травня, представники Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації взяли участь у засіданні круглого столу: «Новий етап децентралізації: формування субрегіонального (районного) рівня». Захід організував ЧВП установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктор Подорожний розповів, що ОДА, відповідно до плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019 – 2021 роки, видала розпорядження від  26 лютого 2019 р. №194-р «Про утворення міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Чернівецької області».

Крім того, на заходів представлені методичні рекомендації щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблені Мінрегіоном.

Зокрема, Віктор Подорожний проаналізовав основні вимоги до території та меж одиниці субрегіонального рівня, чисельність населення. Зазначено, який населений пункт може бути адміністративним центром, згідно з методичними рекомендаціями.

Так на заході йшлося про зону доступності до адміністративного центру такої одиниці. До речі, розроблені Мінрегіоном вищезазначені Методичні рекомендації мають інформаційний характер та не містять норм права.

Радник з питань децентралізації ЧВП установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Тарас Прокоп інформував учасників круглого столу про перспективи та завдання у впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 рр. та представив інформацію про європейський досвід формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.

Коментарі