Михайло Павлюк: Чернівецький обласний перинатальний центр - це об'єкт державного, стратегічного значення


  • 14/05/2019
Михайло Павлюк: Чернівецький обласний перинатальний центр - це об'єкт державного, стратегічного значення

Сьогодні, 14 травня, за ініціативи в. о. голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка відбулася розширена відкрита нарада на базі Чернівецького обласного перинатального центру за участі керівництва області, представників громадських організацій, засобів масової інформації та науково-експертного середовища. 

«Сьогодні ми знаходимося на території важливого, стратегічного для Чернівецької області об'єкта. Найперше – ми прагнемо відкритості процесу. Саме тому сьогодні ми тут – на території режимного об'єкту будівництва проводимо розширену нараду із залученням представників ЗМІ. Необхідно якісно, як кажуть, на совість та у повному обсязі завершити роботи, а не швидко здати об'єкт в експлуатацію та згодом переробляти недоліки. У різних областях є приклади будівництва перинатальних центрів – як позитивні, так і негативні. Прагнемо, щоб Чернівецький перинатальний центр увійшов в історію як медичний заклад, де були якісно виконані роботи», - зазначив Михайло Павлюк.

Він наголосив, що повноцінна державна фінансова підтримка – ось що наразі необхідно: «Зараз дуже важливо розуміти, що перинатальний центр має місцеве спрямування, ми всі повинні докладати зусиль, вишукувати місцеві можливості, та без державного фінансування цей об'єкт вкрай нелегко здати в експлуатацію».

«Це правильно, що саме цей об'єкт будівництва знаходиться під «пильним оком» ЗМІ та громадськості. Це наша спільна робота. Для державної влади, як центральної, так і місцевої, медиків, будівельників області реконструкція перинатального центру – у пріоритеті. Це об’єкт державного, стратегічного значення. І з 2013 року область отримувала фінансування на реконструкцію медичної установи. - зазначив Михайло Павлюк. - На закінчення робіт потрібно близько 17 млн. грн. Якщо говорити про медичну частину, то тут також необхідне фінансування  державного бюджету. Спрямував листи на Президента України та Кабінет Міністрів України, і впевнений, що висловлена підтримка області від перших осіб держави під час візитів на Буковину допоможе регіону отримати необхідні кошти. Хочу нагадати, що Чернівецький перинатальний центр включений до Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», до Перспективного плану розвитку Чернецької області на 2019 – 2021 роки, Програмі розвитку Чернівецької області до 2020 року. І безумовно, найважливіше – це життя та здоров'я 3000 буковинських породіль та новонароджених, які можуть обслуговуватися у перинатальному центрі».

Директор Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства обласної державної адміністрації Олександр Пуршага поінформував, що загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах складає 161 313,319 тис. грн., з них виконано робіт з початку будівництва 116 027,079 тис. грн., в тому числі в 2018 році профінансовано та освоєно 27 857,433 тис. грн..

З урахуванням наявного фінансування додаткова потреба в коштах – 17 877,621 тис. гривень.

Станом на 10 травня 2019 року профінансовано 10,3 млн. гривень, освоєно 9,6 млн. гривень.

На об’єкті продовжуються оздоблювальні роботи, влаштування електричних мереж. Розпочато роботи з благоустрою території. Загалом на об’єкті працює понад 30 робітників.

Для введення об’єкта в експлуатацію необхідно завершити внутрішні оздоблювальні роботи, прокладання зовнішніх інженерних мереж, завершити монтаж сантехнічного обладнання, монтаж обладнання системи вентиляції, медичних газів, очистки питної води, монтаж дизель-генераторної. Провести роботи з монтажу та пусконаладки медичного обладнання, виконати благоустрій території.

При виділенні коштів для виконання усього необхідного комплексу будівельно-монтажних робіт, орієнтовний термін введення об’єкта в експлуатацію IV квартал 2019 року.

Коментарі