У Центрі розвитку місцевого самоврядування відкрито серію тренінгів щодо закупівель, моніторингу та контролю якості доріг

У Центрі розвитку місцевого самоврядування відкрито серію тренінгів щодо закупівель, моніторингу та контролю якості доріг

«CoST – це той майданчик, де кожен з бізнесу, депутатського корпусу, активних громадян, представників засобів масової інформації може переконатися, як відбувається процес розбудови дорожньої мережі, забезпечується якість й дотримуються гарантії виконання робіт, пересвідчитися в ефективності використання ресурсів на місцеві дороги», - наголосив сьогодні Михайло Павлюк у Центрі розвитку місцевого самоврядування під час відкриття тренінгу щодо закупівель, моніторингу та контролю якості доріг, організованого представниками Національого Секретаріату CoST в Україні.

Він підкреслив, що всіляка підтримка такої практики Кабінетом Міністрів та Міністерством інфраструктури України з 2016 року дає місцевій владі, зокрема, розуміння важливості такого процесу.

«Кожен чиновник, кожен господарник повинен добре розуміти, наскільки нам, буковинцям та чернівчанам, важлива нормальна комунікація, нормальні дороги, і усвідомлювати, що ніхто не планує на дорогах робити зайве, незаконне та те, що суперечить інтересам громадян. І я хочу ще раз підкреслити: що це якраз і  є задача таких програм, як CoST UKRAINE», - наголосив Михайло Павлюк.

«Сьогодні маємо відкритий тренінг для зацікавлених підрядних організацій, структурних підрозділів, які відповідають за дорожнє господарство у нас в області, ну і звичайно, прикметно, що керівництво Чернівецької міської ради одразу відгукнулося та підписало меморандум про взаєморозуміння з Секретаріатом CoST, - зазначив Михайло Павлюк. – Тому я, вітаючи таку ініціативу та проект, хочу, аби в нас дійсно була взаємодія через горизонтальні комунікації: у вас є і обласна виконавча влада, і міська рада, яка зацікавлена у прозорості, підзвітності публічних фінансів у дорожньому господарстві; зацікавлена, аби кожен бажаючий на своєму місці в межах законодавства міг долучитися та посприяти тому, аби дорожній сектор в нас ставав кращим».

В рамках заходу обговорюють особливості інфраструктурних проектів, консультанти ініціативи  CoST розповідають учасникам тренінгу про контроль якості на всіх етапах будівельного процесу, формування структури такого контролю від замовника до громадськості тощо.