33 громади Чернівецької області отримають кошти субвенції на розвиток інфраструктури у 2019 році


  • 02/05/2019
33 громади Чернівецької області отримають кошти субвенції на розвиток інфраструктури  у 2019 році

24 квітня 2019 року Урядом затверджено розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році.Загальний рнозмір субвенції складає 2,1 млрд. грн,  які розподілено між бюджетами 806 об’єднаних територіальних громад України пропорційно до їх площ та кількості сільського населення з рівною вагою обох цих факторів згідно з статтею 10 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Відповідно до розпорядженням КМУ від 24.04.2019 № 280-р 33 громади Чернівецької області отримають 76,35 млн. грн. інфраструктурної субвенції. Найбільше коштів надійде до місцевих бюджетів Сторожинецької ОТГ – 8736,5 млн. грн., Новоселицької ОТГ – 4620,8 млн. грн. та Вижницької ОТГ – 4227,6 млн. грн,  а найменше - Заставнівсьої (367,3 тис. грн.) та Кострижівська ОТГ  (632,3 тис. грн.).

Кошти субвенції відтепер можна спрямовувати і на капітальний ремонт об’єктів комунальної інфраструктури, а також на капітальний, а не поточний ремонт вулиць і доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення. Однак проекти повинні бути спрямовані, перш за все, на покращення якості життя громади. Необхідно врахувати потребу щодо реалізації таких проектів розвитку територіальних громад, як створення нового освітнього простору в школах, створення Центрів надання адміністративних послуг, Центрів безпеки та медичних амбулаторій в ОТГ.

При цьому всі проекти повинні відповідати державним будівельним нормам та стандартам, які передбачають реалізацію заходів з енергозбереження будівель і споруд, та обов’язково враховувати потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення та з урахуванням потреб різних соціальних груп з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Коментарі