Сторожинецька ОТГ стала учасницею програми «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад»


  • 18/10/2018
Сторожинецька ОТГ стала учасницею програми  «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад»

У результаті конкурсного відбору Сторожинецька ОТГ Чернівецької області відібрана для участі у програмі  «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад», яка  організована CANactions School for Urban Studies за сприяння Програми U-LEAD в рамках проекту GIZ "Енергоефективність у громадах II", що  став одним із напрямків роботи. В попередньому конкурсному відборі від Чернівецької області брала участь також Мамалигівська об’єднана територіальна громада.

Суть програми полягає у тому, щоб підвищити компетентність представників органів місцевого самоврядування  у плануванні просторового розвитку ОТГ через знайомство з сучасними підходами та інструментами планування регіонального розвитку. Одним із завдань попереднього конкурсного відбору стала розробка презентації об’єкта ОТГ, де потрібно вжити заходів з енергозбереження. Для Сторожинецької ОТГ такою стала презентація Банилівського ДНЗ «Малятко».

Загалом, у цьому навчальному році, студентами програми стали 30 фахівців з просторового планування з різних регіонів України, а також Білорусі, Чеської Республіки та Хорватії. Тривалість програми «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад» становить 11 місяців із частковою зайнятістю для студентів, а участь у ній є безкоштовною, включаючи витрати на проживання та поїздки до регіонів України. Участь у проекті для об’єднаних громад передбачає розробку учасниками концепції стратегічного просторового розвитку, яка дозволяє запланувати довгостроковий інтегрований розвиток всієї території ОТГ. Навчання для учасників розпочнеться 12 листопада 2018 року. Також, для учасників проекту передбачено здійснити міжнародну поїздку для вивчення досвіду країн Скандинавії.

Курс на енергоефективність є одним з основних аспектів євроінтеграції. В умовах постійного зростання цін на основні види енергоресурсів раціональне споживання електроенергії не лише виховує у суспільстві навички відповідального та дбайливого ставлення до ресурсів, а й сприяє суттєвому скороченню витрат на опалення.

Коментарі