Відкритий портал CoST - хороший приклад належної практики управління в дорожньому секторі, - Михайло Павлюк

Відкритий портал CoST - хороший приклад належної практики управління в дорожньому секторі, - Михайло Павлюк

24 квітня 2019 року за участю в.о. голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка відбувся тренінг асистента директора Національого Секретаріату CoST в Україні Святослава Абрамова щодо прозорості дорожнього сектору та розкриття даних на публічному порталі CoST «Прозора інфраструктура» portal.costukraine.org

Участь у заході також взяли заступник голови ОДА Ігор Богатирець, радник голови ОДА Андрій Шалеєв, представники Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства та управління житлово-комунального господарства ОДА, Служби автомобільних доріг в  Чернівецькій області.

«Головною метою відкритого порталу CoST є вільний доступ громадян, бізнесу та закупівельних організацій до проведення ремонтних робіт, усунення аварійних ділянок та обмежень руху, прогресу виконаних робіт. Це хороший приклад належної практики управління в дорожньому секторі», – наголосив в.о. голови ОДА.

Посадовець підкреслив, що Буковина на рівні з іншими областями, які приєдналися до даної ініціативи, стане прикладом практики хорошого менеджменту. Адже прозорий менеджмент – запорука розвитку бізнесу, без якого важко уявити розбудову інфраструктури.

Михайло Павлюк також акцентував увагу на побудові справжнього партнерства: «Належний контроль, насамперед, забезпечить якість й дотримання гарантії виконання робіт, ефективність використання ресурсів, а також здорової конкуренції цін. Я переконаний, що разом ми зможемо виробити спільну ефективну стратегію ремонту місцевих доріг».

Нагадаємо: Михайло Павлюк ініціював приєднання Чернівецької області до цієї ініціативи, яка передбачає забезпечення підзвітності та відкритого доступу до інформації під час будівництва об’єктів інфраструктури.

СоST – міжнародна ініціатива із секретаріатом Лондоні (Великобританія), яка об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу в 16-и країнах світу з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, підвищення ефективності використання публічних коштів та моніторингу, зменшення ризиків неефективного управління та корупції під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів.

В Україні Ініціатива CoST розпочала свою активну роботу у 2015 році за підтримки Світового банку та сприяння Уряду України. Чернівецька ОДА – 6-ий в Україні орган місцевої виконавчої влади, що долучився до ініціативи СоSТ.

6-7 травня у Чернівцях планується підписання меморандуму з Чернівецькою міською радою щодо прозорості інформації і контролю якості ремонту доріг та об'єктів інфраструктури та та проведення тренінгу з щодо моніторингу якості дорожніх робіт, ефективності закупівель державних робіт та моніторингу впровадження інфраструктурних проектів для працівників органів влади та представників громадських організацій. Реєстрація на тренінг тут.