Під час круглого столу обговорили роль єврорегіону «Верхній Прут» в конвергенції прикордонних територій та прискоренні євроінтеграційних процесів

Під час круглого столу обговорили роль єврорегіону «Верхній Прут» в конвергенції прикордонних територій та прискоренні євроінтеграційних процесів

17 квітня заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Посиленні ролі Єврорегіону «Верхній Прут» в конвергенції прикордонних територій», який пройшов в Зеленій залі ЧНУ імені Юрія Федьковича.

Василь Гостюк відзначив надзвичайно актуальність та важливість заходу у поважному колі експертів, серед яких – радник голови ОДА, голова робочої комісії з питань екобезпеки, охорони довкілля, сталого розвитку регіону та діяльності ЕкоЄвроРегіону Зіновій Бройде, керівництво профільних структурних підрозділів ОДА, Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів влади, Чернівецької торгово-промислової палати, Буковинського центру регіонального розвитку, спілки регіональних туристичних організацій «Гостинна Буковина».

Обласна державна адміністрація була ініціатором створення та відновлення скоординованої співпраці у рамках Єврорегіону «Верхній Прут», провівши рік тому засідання його Ради та перебравши головування в єврорегіоні.

«В силу свого геополітичного положення область займає активну позицію у просуванні євроінтеграційних устремлінь української держави, має всі передумови для успішного розвитку транскордонних і міжрегіональних зв’язків. Задля посилення ролі Єврорегіону «Верхній Прут» в соціально-економічному розвитку області, Чернівецькою обласною державною адміністрацією торік проведено засідання Ради Єврорегіону та перебрано головування в Єврорегіоні, а також затверджено План діяльності Ради Єврорегіону «Верхній Прут» на період до 2019 року.

«Шлях розвитку транскордонного співробітництва через єврорегіони, це насамперед, формування системи проектів, що відповідають євроінтеграційним пріоритетам державної та європейської регіональної політики, виконання робіт з розбудови транспортної та прикордонної інфраструктури, яка забезпечуватиме сталий соціально-економічний і просторовий розвиток території та запобігання зростанню розривів у економічному і соціальному розвитку на новому кордоні ЄС з Україною», - відзначив Василь Гостюк.

Він також наголосив, що реалізація спільних проектів та обмін досвідом між сусідніми державами та регіонами є ключовим елементом для перетворення кордонів у мости, які зближують між собою транскордонні спільноти задля досягнення спільних цілей та вирішення спільних проблем.

Він закликав експертне наукове середовище  а також членів Робочих комісій Єврорегіону «Верхній Прут» до вироблення пропозицій та надання рекомендацій, котрі дозволяють перевести статус Єврорегіону з так би мовити «політичного клубу» в більш практичну площину.

Захід організований обласною державною адміністрацією спільно з Чернівецьким торговельно-економічним інститутом КНТЕУ.

Мета круглого столу – напрацювати та підготувати актуальні пропозиції на засідання Ради Єврорегіону в контексті конвергенції прикордонних регіонів та прискорення євроінтеграційних процесів.