Соціальна інфраструктура у громадах, орієнтована на українські родини - приклад втілення кінцевої мети реформи децентралізації


  • 17/04/2019
Соціальна інфраструктура у громадах, орієнтована на українські родини - приклад втілення кінцевої мети реформи децентралізації

У рамках робочого візиту до Чернівецької області Віце-прем'єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко оглянув новозбудований дошкільного навчальний заклад «Веселка» в селі Валя Кузьмина  Волоківської ОТГ, будівництва амбулаторії в селі Остриця Острицької ОТГ та ЗОШ у селі Рідківці Магальської ОТГ.

Щодо першого об'єкту, то добудова нового корпусу на дві групи дитячого садка розпочалась у 2017 році. Замовником будівництва є Волоківська сільська рада, виконавцем робіт являється ТзОВ «Надія». На цей час будівництво завершене та готуються документи щодо здачі об’єкта в експлуатацію. На будівництво та обладнання нового корпусу було витрачено власних та субвенційних коштів на суму 6 131 401,82 грн.

Дошкільний навчальний заклад має екологічне спрямування. Виховуються та навчаються 44 дітей у двох різновікових групах. Керівниця дошкільного навчального закладу – молода та фахова завідувачка Юлія Руснак. Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу досвідчений, талановитий, дружний.

Після огляду дошкільного навчального закладу, спілкуючись з батьками та колективом ДНЗ, Геннадій Зубко зазначив, що за всі роки України нарешті є політична воля для того, щоб передати повноваження та фінанси на місця: «Президент України, Уряд та більшість у Верховній Раді України працюють в одному векторі. Ви, мешканці громади, можете оцінити функціонування сільської, селищної, міської ради до та після децентралізації. Що є важливим для громади? В першу чергу, це соціальна інфраструктура – це дитячі садочки, школи, амбулаторії, спортивні майданчики, дорожня інфраструктура, вуличне освітлення. Загалом по Україні були питання щодо черг дітей у дошкільні навчальні заклади, і за чотири роки реформи ми спромоглися вдвічі зменшити навантаження за допомогою відкриття нових ДНЗ. Мені імпонує, як ви впоралися з цим питанням. Адже громада – це в першу чергу люди, і влада всіх рівнів повинна дбати про задоволення їх потреб».

Також Геннадій Зубко будівництво амбулаторії в селі Остриця Острицької ОТГ. Будівництво реалізоване у рамках Президента України Петро Порошенко «Доступна медицина». Спілкуючись з медичним колективом, Геннадій Зубко наголосив: «Ми на правильному шляху. Дякуючи вам - сімейним лікарям - Міністерство півроку розробляло мережу медичних закладів, кількість навантаження на одного лікаря, організацію доступності. Другий етап - телемедицина. На ваших плечх надважке завдання. Знаю, що ви можете приймати по 30 пацієнтів за день, і усвідомлюю, яке навантаження сьогодні на наших агентах змін - медиках. Впевнений у вашому беззаперечному досвіді та професійності. У нас лише один клієнт - українська родина. І коли їй якісно та швидко надаються послуги у громаді, ми можемо стверджувати, що реформа досягла своєї кінцевої мети».

Нагадаємо, що у Чернівецькій області заплановано будівництво 9-ти таких амбулаторій.

Також Віце-прем'єр-міністр поспілкувався з батьківським та педагогічним колективами ЗОШ в с. Рідківці Магальської ОТГ щодо завершення будівництва навчального закладу.

Фото - Мінрегіон.

Коментарі