Геннадій Зубко: за рахунок реформи децентралізації ми змінюємо менеджмент держави


  • 16/04/2019
Геннадій Зубко: за рахунок реформи децентралізації ми змінюємо менеджмент держави

16 квітня 2019 року в Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулась зустріч Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе, в.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Павлюка, заступника голови ОДА Ігоря Богатирця, заступника голови облдержадміністрації Василя Гостюка з головами об’єднаних територіальних громад Чернівецької області.

Геннадій Зубко приділив значну увагу питанням децентралізації, яка сприяє консолідації населення України та Чернівецької області зокрема: «Якщо ми хочемо бути частиною НАТО та ЄС, ми повинні досягнути того рівня внутрішнього розвитку, який є в Польщі, Румунії, Угорщині та інших країнах-членах Євросоюзу. Вважаю, що за рахунок реформи децентралізації ми змінюємо менеджмент держави. На сьогодні ОТГ буде покрито 82,5% території держави, на якій проживатиме 77,6% населення країни».

Віце-прем`єр-міністр також наголосив на доцільності проведення реформи у сфері охорони здоров`я: йдеться про створення сільських мереж амбулаторій – побудову 517 нових амбулаторій, закупівлю 580 службових автомобілів та розвиток телемедицини.

«Важливим фактором для Чернівецької області є транскордонне співробітництво. Буковина є учасником 3-х міждержавних проектів: Стратегії ЄС для Карпатського регіону, Стратегії ЄС для Дунайського регіону та Ініціативи Мінрегіону «Карпатська мережа». Гадаю, це хороший приклад співпраці нашої держави з європейськими країнами і такі двосторонні діалоги дають змогу різним регіонам України отримати якісний досвід співпраці», – наголосив Геннадій Зубко.

Успіхи реформи децентралізації підтверджені реальними прикладами, один з них – Глибоцька ОТГ у Чернівецькій області.

«Сьогодні маємо тенденцію до об`єднання громад. Думаю, якщо громада працює і до неї хочуть долучитись інші – це є досить хорошим результатом, наслідки якого є уже видимі. Проаналізувавши градацію того, що з 2015 року має місцеве самоврядування і що мало до цього часу, можу сказати, що раніше це було безресурсне, обділене повноваженнями самоврядування з постійними наклепами людей на різні проблеми. У 2015 році бюджет Глибоцької селищної ради складав 4,8 млн. грн, 2016 році – 22 млн. грн. власних надходжень, 2017 – 32 млн. грн., 2018 – 47 млн. грн. Ось що, на мою думку, є основним результатом децентралізації», – підкреслив голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк.

Михайло Павлюк наголосив, що Перспективний план розвитку Чернівецької області на 2019-2021 роки є відкритим для пропозицій громадян: «Відрадно, що з 2015 по 2018 рік нам вдалось залучити по інфраструктурній субвенції більше 150 млн. грн. – це понад 200 проектів. Тому маємо спільно працювати як і в контексті реформи децентралізації, так і розвитку нашої Чернівецької області».

Коментарі