Михайло Павлюк закликав польських партнерів до спільної реалізації осінньої школи НАТО в Чернівцях


  • 15/04/2019
Михайло Павлюк закликав польських партнерів до спільної реалізації осінньої школи НАТО в Чернівцях

15 квітня 2019 року в будинку з левами відбулась протокольна зустріч в.о. голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка з Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Дамяном Цярціньскі, віце-консулом з політично-економічних питань, ІІ секретарем Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнєшкою Гуральською, полковником, заступницею аташе Посольства Республіки Польща в Україні Агнєшкою Мальчевською та професором Лодзького університету, радником міністра закордонних справ Республіки Польща Пшемиславом Журавським вель Граєвським.

На зустрічі також були присутні начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції обласної державної адміністрації Ганна Жебчук, радник голови обласної державної адміністрації Зіновій Бройде та доцент, кандидат філософських наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Владислав Струтинський.

«Сьогодні ми повинні докладати максимальних зусиль задля успішного партнерства України та НАТО. Уже впродовж двох тижнів в області проводяться тематичні заходи, спрямовані на інформування жителів Буковини про перспективи співпраці України та Північноатлантичного альянсу, а також наукові дискусії з питань перспективного членства нашої держави в Організації Північноатлантичного договору. Відрадно, що саме в контексті цих заходів професор Пшемислав Журавський матиме змогу побачити Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича і переконатись, що у нас є дуже здібні і налаштовані на співпрацю студенти, які неодноразово брали участь у різних програмах обміну в рамках існуючих угод між ЧНУ та польськими закладами вищої освіти», – зазначив Михайло Павлюк.

В.о. голови ОДА також підкреслив важливість проведення осінньої школи НАТО в Чернівцях та залучення польських партнерів для її успішної реалізації: «Переконаний: такі заходи доцільно проводити, адже це є чудовим прикладом розвитку європейської держави і залучення активної молоді до формування проєвропейського вектору зовнішньої політики України».

Генеральний консулом Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські наголосив: «Для Республіки Польща 2019 рік є теж надзвичайно важливим, бо цьогоріч виповнюється 20 років з моменту вступу Польщі до НАТО та 70 років з дня заснування Північноатлантичного альянсу. І тому ми б хотіли відзначити в різних куточках світу ці важливі для нас дати. Приємно, що Чернівецька область є частиною цього процесу. Вважаю, що за допомогою місцевих зустрічей потрібно показати населенню певну глобальну систему, яка зараз складається у світі, в Європі, в Україні, у Польщі. Дуже приємно, що сьогодні в області реалізується багато проектів польсько-українського співробітництва і маю надію, що така тісна співпраця лише примножуватиметься й надалі».

Під час зустрічі обидві сторони висловлювали згоду в необхідності подальшого проведення різного роду заходів з метою інформування українського населення про структуру та діяльність НАТО, просування польсько-українських відносин на новий щабель розвитку.

«Можу з впевненістю сказати, що ми маємо свідому молодь, яка й надалі непохитно ініціюватиме і пропагуватиме входження України до країн Європейського Союзу та НАТО. Саме такій молоді ми завдячуємо проєвропейському курсу нашої держави», – відзначив Михайло Павлюк.

Коментарі