Олександр Фищук: обласна виконавча влада зацікавлена та готова сприяти місцевим суб’єктам підприємницької діяльності у безперешкодному та вільному переміщенні вітчизняної продукції через державний кордон

Олександр Фищук: обласна виконавча влада зацікавлена та готова  сприяти місцевим суб’єктам підприємницької діяльності у безперешкодному та вільному переміщенні вітчизняної продукції через державний кордон

16 жовтня голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук взяв участь у круглому столі на тему: «Легкість переміщення товарів через кордон: національний та регіональний виміри», котрий відбувся в Зеленій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Захід організований Чернівецькою обласною державною адміністрацією спільно з представниками громадської організації «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» з метою обговорення проблемних питань, з якими систематично стикаються підприємства під час здійснення зовнішньоекономічних операцій.

 У своєму вітальному слові Олександр Фищук звернувся до гостей заходу та присутніх керівників підприємств Буковини: «Хочу запевнити Вас у високій зацікавленості та готовності обласної виконавчої влади до плідної співпраці у сприянні місцевим суб’єктам підприємницької діяльності у безперешкодному та вільному переміщенні вітчизняної продукції через державний кордон. Саме суб’єкти підприємницької діяльності є основою економіки області, формують дохідну частину бюджету, забезпечують мешканців регіону робочими місцями. Ми сьогодні готові до конструктивного діалогу із підприємцями всіх рівнів для спільного вирішення існуючих проблем розвитку бізнесу на Буковині».

«Нам важливо налагодити партнерські стосунки та взаєморозуміння між бізнесом та владою з метою створення сприятливого бізнес-середовища. Також важливим є пошук спільних рішень для впровадження адміністративних і регуляторних заходів, які потенційно або безпосередньо впливають на зовнішньоекономічну діяльність у Чернівецькій області», - підкреслив керівник виконавчої влади краю.

«Тут, на Буковині, ми починаємо спостерігати ситуацію, коли бізнес все частіше починає налагоджувати конструктивний діалог із владою і опиратися на неї як на надійного партнера. Тому сьогоднішнє засідання є вкрай актуальним, з точки зору об’єднання зусиль, адже ми сьогодні маємо більші ресурси і можливості, ніж кілька років тому, і треба їх ефективно використати. У зв’язку з цим, зусилля виконавчої влади на Буковині спрямовуються на створення позитивних умов для ефективного здійснення зовнішньоекономічної діяльності суб’єктами підприємництва регіону», - зазначив голова облдержадміністрації та закликав присутніх на заході представників підприємств краю, Державної фіскальної служби, Держпродспоживслужби, Укртрансбезпеки, торгово-промислової палати, громадських та бізнес-асоціацій до активної участі в обговоренні та надання відповідних конструктивних пропозицій.

Аналіз динаміки зовнішньої торгівлі свідчить про неухильне зростання основних показників та високу ділову активність суб’єктів підприємництва. На Буковині створені всі умови для стабільного розвитку зовнішньоекономічної діяльності. Продукція, що виробляється в області, користується попитом та реалізовується як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Суб’єкти підприємницької діяльності області здійснюють експортно-імпортні операції товарами з партнерами із 89 країн світу.

Варто зауважити, що наші підприємства системно працюють на тим, щоб розширювати свою зовнішньоекономічну діяльність, виходити на нові ринки збуту та є надійними партнерами для своїх закордонних колег по бізнесу.

Зокрема, за І півріччя 2018 року співпраці підприємств області із зарубіжними партнерами, експорт продукції з Чернівецької області зріс на 78%, порівняно з аналогічним періодом попереднього року (по Україні – зростання на 12,7%), та склав 97,3 млн. дол. США. Перевищення обсягів експорту над імпортом товарів зумовило формування позитивного сальдо зовнішньої торгівлі, тоді як по Україні сальдо – негативне. Разом з тим, Європейський Союз є одним із найбільших торговельних партнерів підприємств Чернівецької області. Так, суб'єктами  підприємницької діяльності Чернівецької області на даний час експортовано до країн ЄС 76,1% загальнообласного експорту. Спостерігається, що у 2018 році експортерів Чернівецької області вийшли на нові ринки збуту.