Мирослав Заячук взяв участь в Координаційній раді з питань впровадження реформ у сфері освіти


  • 09/04/2019
Мирослав Заячук взяв участь в Координаційній раді з питань впровадження реформ у сфері освіти

09 квітня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів засідання Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти.

Обласну виконавчу владу представили заступник голови обласної державної адміністрації Мирослав Заячук, директор Департаменту освіти і науки ОДА Оксана Палійчук, котрі взяли участь у нараді в режимі відео-конференції у студії "Укртелекому".

Володимир Гройсман наголосив, що мета запровадженої Урядом реформи освіти – у розбудові системи якісних освітніх послуг від дитячого садочка до вищої школи задля виховання поколінь компетентних і конкурентних людей і фахівців своєї справи.

Ключовою темою сьогоднішнього засідання Ради, яке пройшло у Дніпрі, став розвиток професійно-технічної освіти. Наразі в Україні підготовку професійних кадрів здійснюють 745 ПТУ. І цей показник знижується – з різних причин, включаючи недостатнє фінансування, застарілість оснащення та значний розрив навчальних програм із реальними потребами сучасного технологічного виробництва. В результаті дефіцит саме виробничих кадрів стає дедалі відчутнішим для зростаючої української промисловості.

Розвиток професійно-технічної освіти став пріоритетом Уряду в рамках комплексної реформи освіти. Так, за останні два роки по всій країні створені 100 навчально-практичних центрів з 6 галузевих спрямувань і 17 професій. Загальний обсяг бюджетного фінансування на оснащення центрів та оновлення навчальних програм склав близько 200 млн грн.

Як зазначив Глава Уряду, «Нова українська школа», реформа профтехосвіти та вищої освіти - це не «косметичний ремонт», а капітальна перебудова, важливий інвестиційний проект. Причому на рівні дошкільної освіти та середньої освіти реформи вже відчутні. За останні роки – завдяки бюджетній підтримці та фінансовій децентралізації втричі скорочено чергу до дитячих садочків. 
Також під час Ради Володимир Гройсман дав доручення проаналізувати ефективність забудови українських міст та районних центрів на предмет наявності достатньої кількості дитячих садочків, шкіл та інших об’єктів соціальної інфраструктури.

Керівникам ОДА рекомендовано посилити контроль над процесами забудови в населених пунктах нових житлових масивів в частині обов'язковості створення шкіл та садочків.

Коментарі