У першому півріччі 2018 року у Чернівецькій області Рада бізнес-омбудсмена зареєструвала найменшу кількість скарг від бізнесових кіл

У першому півріччі 2018 року у Чернівецькій області  Рада бізнес-омбудсмена зареєструвала найменшу кількість скарг від бізнесових кіл

Обласна державна адміністрація докладає максимум зусиль для створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, налагодження діалогу між владою та бізнесом, оперативного вирішення проблемних питань, що виникають у процесі взаємодії господарюючих суб’єктів з органами влади.

З метою підтримки розвитку підприємництва на регіональному рівні, приймаються регіональна і місцеві програми розвитку малого і середнього підприємництва.

В області створено регіональну Міжвідомчу робочу групу з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, розв’язання конфліктних ситуацій між суб’єктами підприємницької діяльності та контролюючими і правоохоронними органами. Свідченням співпраці влади і бізнесу є те, що протягом двох останніх років скарг від підприємців на дії органів влади на адресу цієї робочої групи практично не надходило.

Впродовж січня – вересня 2018 року проведено одне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, розв’язання конфліктних ситуацій між суб’єктами підприємницької діяльності та контролюючими і правоохоронними органами, на якому розглянуто звернення представника громадської організації «стосовно ситуації, яка склалася навколо торговельного центру «Проспект», за результати якого прийнято відповідне протокольне рішення.

Для покращення здійснення підприємницької діяльності створено Раду бізнес-омбудсмена, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України. Основним завданнями Ради є прийняття та розгляд скарг від суб'єктів підприємництва на дії або бездіяльність, зокрема, рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, а також їх посадових осіб.

Так, у першому кварталі 2018 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 646 скарг від бізнесу, з них від Чернівецької області - 0, у другому кварталі – 441, з Чернівецької області - лише 2.

Результатом ефективної взаємодії влади та бізнесу є те, що за результатами оцінки соціально-економічного розвитку за 2017 рік, який проводиться Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Чернівецька область була на 5 місці.

Слід відмітити, що розвиток підприємництва в області за окремими показниками є вищим, ніж в цілому по країні. Зокрема за такими показниками, як частка обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктів малого підприємництва (з урахуванням мікропідприємництва) у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктами господарювання (58,4%, по Україні – 24,6%) та кількість суб’єктів малого підприємництва (з урахуванням мікропідприємництва) у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення область (по області - 492 одиниці, по Україні – 433,5 одиниць) займає 1 та 6 місця, відповідно.