Василь Гостюк взяв участь в обговоренні Дорожньої карти щодо стратегії модернізації соціального діалогу в Україні


  • 03/04/2019
Василь Гостюк взяв участь в обговоренні Дорожньої карти щодо стратегії модернізації соціального діалогу в Україні

Сьогодні, 3 квітня, заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Стан та перспективи соціального діалогу на територіальному рівні в умовах децентралізації», який відбувся у конференц-залі Чернівецького національного торгово-економічного інституту Київського національного торгово-економічного університету.

Також на заході були присутні представники профільних структур ОДА: Департаменту соціального захисту населення Віталій Савкін та Департаменту регіонального розвитку Віктор Подорожний.

Перш за все Василь Гостюк зазначив, що якісна взаємодія виконавчої місцевої влади, яку він представляє, працівників, роботодавців та профспілок – ось у чому полягає соціальний діалог.

«Запобігання відтоку кваліфікованих кадрів, захист прав робітників та формування освічених спеціалістів – ці питання потрібно вирішуватися у взаємодії всіх зацікавлених сторін. Впевнений, що завдяки соціальному досягти можна добробуту у регіоні. Хочу нагадати, що за результатами соціально-економічного розвитку Чернівецька область входить у першу п'ятірку. І це підкреслив Президент України під час Ради регіонального розвитку Буковини. Сьогодні буде презентовано основних положень Дорожньої карти щодо стратегії модернізації соціального діалогу в Україні. Ми повинні виробити план загальних дій,  спрямованих на підтримку та реалізацію цієї дорожньої карти», - наголосив у вітальному слові посадовець.   

Обговорення дорожньої карти організовано в рамках проекту технічного співробітництва «Сприяння публічним комунікаціям в діалозі між владою та громадськістю в частині імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію України – ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу» за сприяння Благодійного Фонду «Міжнародний фонд «Відродження».

Реалізація проекту здійснюється громадською організацією «Спілка орендарів і підприємців України», партнером у Чернівецькій області стала ГО «Центр громадської активності «Синергія».

У межах програми заходу обговорено актуальність розвитку та шляхи удосконалення чинної моделі соціального діалогу на територіальному рівні в контексті реалізації ключових положень Глави ХХІ Угоди в умовах децентралізації, проблемні питання формування складу та організації роботи територіальних тристоронніх соціально-економічних рад, а також сучасний стан, проблеми та шляхи покращення ведення соціального діалогу в Чернівецькій області на різних рівнях територіальної організації влади.

У свою чергу, Віктор Подорожний повідомив, що Департамент регіонального розвитку ОДА опрацював проект територіальної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин у Чернівецькій області на 2019-2020 роки, яка буде укладена на тристоронній основі між Чернівецькою ОДА, обласною радою та Спільним представницьким органом репрезентативним об’єднань роботодавців та Спільним представницьким органом репрезентативним профспілковим об’єднанням на обласному рівні.

Угода спрямована на удосконалення економічних, виробничих, соціально-трудових відносин, регіонально-економічної політики на договірній основі та партнерських засадах й передбачає створення належних умов для збереження, відтворення і розвитку трудового і людського потенціалу Чернівецької області, підвищення продуктивності праці і, як результат, підвищення рівня заробітної плати працівників.

Одним із елементів соціального діалогу є забезпечення постійної комунікації влади та підприємницького середовища. До того ж, зазначена форма взаємодії має позитивний вплив та є підґрунтям сталого соціально-економічного розвитку як окремих громад, так і Чернівецької області загалом в контексті реформи децентралізації влади.

Коментарі