Доходи місцевих бюджетів продовжують зростати

Доходи місцевих бюджетів продовжують зростати

Як повідомили в Департаменті фінансів облдержадміністрації до місцевих бюджетів області за І квартал 2019 року надійшло власних доходів у сумі 871,9 млн. грн., що на 112,1 млн. грн. (14,8%) більше, ніж за відповідний період минулого року.

Загальний фонд в цілому по області виконаний на 107%, надходження склали 748,3 млн. грн. Забезпечено виконання планових показників загального фонду по обласному бюджету, бюджетах м. Чернівці, всіх районах та по 30 об’єднаних територіальних громадах області з 33-х.

В той же час, виходячи з ряду об’єктивних причин, серед яких і неперерахування впродовж 3-х місяців ц.р. з державного бюджету місцевим бюджетам частини акцизного податку, не виконані планові показники загального фонду по бюджетах ОТГ м. Хотин, м. Герца, с. Магала.

При цьому, надходження до загального фонду збільшились проти минулорічних на загальну суму 84 млн. грн., або на 12,6%.

Слід відмітити, що серед районів найбільший приріст доходів склався по місцевих бюджетах Герцаївського району (22,7%), найменший – Сокирянського (1,4%).

Серед бюджетів ОТГ найбільший показник приросту доходів по с. Великий Кучурів (47,9%), найменший - с. Мамалига (2,1%).

У цілому ж за звітний період обсяг власних доходів ОТГ області зріс у порівнянні з аналогічним показником 2018 року на 17 млн. грн. (10,9%) і склав 173 млн. грн.

У розрізі джерел, надходження зросли за рахунок єдиного податку – на 19,6 млн. грн., плати за землю – на 9,6 млн. грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 3,4 млн. грн.

Проте основний приріст відбувся за рахунок основного доходного джерела місцевих бюджетів – податку на доходи фізичних осіб, обсяг якого за   I квартал 2019 року зріс у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 22,7% (+84,5 млн. грн.).