Новоселицька ОТГ обирає збереження довкілля та роздільний збір сміття


  • 02/04/2019
Новоселицька ОТГ обирає збереження довкілля та роздільний збір сміття

У рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства «Україна – Молдова» в області триває практична реалізація 8 проектів, виконавцями та партнерами яких виступають представники Чернівецької області. В Новоселицькій ОТГ реалізується один з таких проектів міжнародної технічної допомоги.

У м. Кишинів (Республіка Молдова) відбулася фінальна конференція транскордонного проекту «Крок за кроком до роздільного збору сміття». У зустрічі взяли участь представники-партнери проекту (Новоселицької міської ради, ГО «Агенція економічного розвитку та транскордонної співпраці», районної ради Фалешть, REC Moldova, ГО «Кутезаторул» та примарії Сарата Веке), на якій обговорили результати, перспективи та можливості усунення труднощів, які виникають у процесі реалізації.

Українськими партнерами проведено кропітку роботу над впровадженням проекту, що було високо оцінено іноземною стороною. Зокрема, регіональний директор програм EaPTC (Територіальне співробітництво країн східного партнерства) Ерк Роелоффс, зазначив, що співробітництво з Новоселицькою міською радою триватиме і надалі після визначення напрямків майбутніх проектів під егідою ЄС. 

Транскордонний проект «Крок за кроком до роздільного збору сміття» продемонстрував,  що як у великих, та і маленьких містах та селах є попит на те, щоб впроваджувати роздільний збір сміття.

Менеджер проекту «Крок за кроком до роздільного збору сміття» Віктор Чимпоєш, зазначив, що перед тим, як почати реалізовувати проект, було проведено масштабне дослідження серед населення м. Новоселиця і Сарата Веке з метою визначення потреби та механізмів впровадження роздільного збору сміття. Також, розповів про можливість будівництва сортувальної лінії в місті Новоселиці. «Все залежить від наступних програм ЄС, але, насамперед, від зусиль і бажання самих новосельчан. Наша дружба і співпраця триває вже 10 років, я багато цікавого побачив у вас - в спорті, культурі, освіті і вихованні дітей. Тому, вважаю, ми ще багато корисного зробимо для Новоселиці і для нас, для молдовських партнерів», - зазначив Віктор Чимпоєш.

Для голови Новоселицької ОТГ, Марії Нікорич, головним у реалізації даного проекту стоїть завдання зробити чистішим довкілля та зберегти його для нащадків. Крім того, важливим елементом  стане формування екологічної культури  у молоді. Також, даний захід дасть змогу зміцнити матеріальну базу комунального підприємства об’єднаної громади.

Враховуючи факт, що від 27 березня 2019 року, повноваження щодо поводження з побутовими відходами остаточно закріплені за місцевим самоврядуванням, то можна зазначити, що Новоселицька ОТГ  впевнено рухається у напрямку створення конкурентного ринку у сфері поводження з побутовими відходами, впровадження сучасних методів та технологій, що сприятиме покращенню екологічного стану довкілля.

Коментарі