Під час розширеної наради в ОДА Павла Розенка поінформували щодо успіхів в медичній реформі

Під час розширеної наради в ОДА Павла Розенка поінформували щодо успіхів в медичній реформі

Сьогодні, 29 березня 2019 року, під час наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра Павла Розенка доповідала директорка Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Андрієць, щодо стану стан реалізації однієї з ключових реформ в державі – медичної, її впровадженні у 2018 році та планах на поточний рік.

В.о. голови Михайло Павлюк: «Медична реформа в Чернівецької області - у дії. Вона успішно проходить усі етапи реалізації ота є в перших пріоритетах роботи Чернівецької ОДА, тому згідно розпорядження було створена Медичну раду реформ, де після детального вивчення та обговорення рада створила Перспективний план у якому передбачено створити 16 центрів первинної медико-санітарної допомоги,       89 амбулаторій групової практики, 81 амбулаторію моно практики, 223 пункти здоров’я».

Так, у Чернівецькій області вже 37 закладів первинної ланки реорганізовані в комунальні некомерційні підприємства. Серед них 16 центрів первинної медико–санітарної допомоги, 14 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 7 закладів охорони здоров’я м. Чернівці. Крім того, в комунальні некомерційні підприємства вже реорганізовані 5 медичних установи вторинного рівня – Новоселицька ЦРЛ, Хотинська ЦРЛ, Глибоцька ЦРЛ, Кіцманська ЦРЛ та Сторожинецька ЦРЛ. Решта 6 центральних районних лікарень області завершують процес перетворення.

Щодо деклараційної кампанії, то від старту підписання декларацій з лікарями первинної ланки в Чернівецькій області, станом на початок 2019 року свого лікаря вже обрали 66% мешканців, що в абсолютних числах складає 596 400 осіб. При цьому, в електронній системі охорони здоров’я e-Health зареєстровано 661 особа (94,5% ) лікарів первинної медичної допомоги області. 

За словами Директорки профільного департаменту, фінансування первинки за договором з НСЗУ збільшилося у 2-3 рази, а також середня заробітна плата лікарів первинної ланки у 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зросла в 2,5-3 рази і на кінець 2018 року середня заробітна плата становила 14-16 тис. грн. Забезпечення закладів охорони здоров’я області доступом до мережі інтернет складає 100%, а комп’ютерною технікою для функціонування електронної системи охорони здоров’я 95%.

«Відповідно до Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», ініційованого Президентом України, на Буковині  триває розбудова сільської медицини. Так, постановою КМУ на модернізацію закладів охорони здоров’я Чернівецької області за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевому бюджету передбачено  фінансування у загальній сумі 197, 2 млн. грн. Згідно з наказом від 26.07.2018 №187 Мінрегіону (зі змінами) затверджено 9 об’єктів будівництва закладів охорони здоров’я на умовах 10% співфінансування, що у загальній сумі складає 48, млн. грн. Крім того, згідно з наказом Мінрегіону від 29.11.2018 №326 затверджено придбання 9 автомобілів для новозбудованих амбулаторій, на що передбачено 4,5 млн. грн.», - зазначила Оксана Андрієць.