Михайло Павлюк: Важливою складовою розвитку Чернівецької області є використання транзитного потенціалу


  • 26/03/2019
Михайло Павлюк: Важливою складовою розвитку Чернівецької області є використання транзитного потенціалу

«Важливою складовою розвитку Чернівецької області є використання транзитного потенціалу. І в першу чергу це стосується розбудови пунктів пропуску як на ділянках українсько-румунського, так і українсько-молдовського кордонах», – акцентував в.о. голови ОДА Михайло Павлюк на засіданні Ради регіонального розвитку Чернівецької області.

Посадовець підкреслив, що на Карпатському форумі минулого року в Яремче за участю Президента України Петра Порошенка було наголошено, що основою розвитку Карпатського регіону у нинішніх 7-ми країнах ЄС і України є єдина транспортна мережа. Тому, рішення Європейської комісії від 7 листопада 2018 року щодо продовження транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) до країн Східного партнерства із загальним очікуваним обсягом інвестувань 13 млрд євро (з них очікуванні обсяги для України – 4,5 млрд євро) є визначальним для розвитку прикарпатських регіонів України.

«Для реалізації цих можливостей українською стороною принципове значення мають розбудова відповідної системи міжнародних пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні, який обіймає 45% загальної протяжності кордону України з країнами ЄС», – зазначив Михайло Павлюк.

В.о. голови ОДА також наголосив, що концептуальним і проблемним питанням є те, що на ділянці 300 км цього кордону діє тільки один перевантажений автомобільний і один мало завантажений залізничний міжнародні пункти пропуску.

«Переконаний, пріоритетним завданням для нас як місцевої влади за підтримки Президента та Уряду має бути завершення реконструкції міжнародних автомобільних пунктів пропуску «Красноїльськ» та «Дяківці», – додав Михайло Павлюк.

 

 

Коментарі