Делегація Чернівецької області взяла участь у зустрічі щодо з консолідації зусиль по вдосконаленню прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС


  • 23/03/2019
Делегація Чернівецької області взяла участь у зустрічі щодо  з консолідації зусиль по вдосконаленню прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС

Делегація обласної державної адміністрації у складі заступника голови обласної державної адміністрації Василя Гостюка, начальника управління інфраструктури обласної державної адміністрації Володимира Трепка, радника голови обласної державної адміністрації з міжнародних питань Зіновія Бройде та начальника Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігора Гаха 19 та 20 березня 2019 року взяли участь у робочій зустрічі з консолідації зусиль по вдосконаленню прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС.

 Зазначений захід відбувся у м.Львів під головуванням заступника  Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктора Довганя за участі представників Міністерства закордонних справ України, Державної фіскальної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державного агентства автомобільних доріг України, Чернівецької, Львівської, Волинської Закарпатської облдержадміністрацій, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, Народних депутатів України, представників відповідних структур ЄС та межуючих з Україною  країн - членів ЄС.

У ході зустрічі обговорювався проект Плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року.

Як зазначили на заході представники делегації від Чернівецької області, за результатом всебічного розгляду питань розвитку транспортної інфраструктури Карпатського регіону на виїзному засіданні 4-х профільних комітетів Верховної Ради України у м.Івано-Франківськ  31.03.2018 прийнято рішення Комітету ВРУ з питань транспорту від 04.04.2018 (http://komtrans.rada.gov.ua/uploads/documents/29153.pdf), в якому відображені всі ключові завдання з розбудови транспортної та прикордонної  інфраструктури Чернівецької області. Однак, у наявному проекті Плану ці завдання відображено лише частково.

Тому, з ініціативи делегації обласної державної адміністрації, до подальшого опрацювання проекту Плану залучатимуть і представників області з метою урахування усіх об’єктів інфраструктури.

У виступі заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василь Гостюк окреслив основні проблемні питання транспортної та прикордонної інфраструктури Буковини, повідомив, що на територію області припадає більше третини (234,7 км) українсько-румунської ділянки кордонів України з державами Європейського Союзу, що у свою чергу є ключовим фактором для активного розвитку транскордонного та міжрегіонального співробітництва. Таким чином, створення умов для його реалізації через розвиток та розбудову об’єктів прикордонної інфраструктури згідно європейських стандартів є важливим напрямом діяльності обласної влади на шляху інтеграції України до Європейського Співтовариства.

В ході зустрічі також обговорено можливість приєднання  авто- залізничної мережі у прикордонних регіонах до системи контрейлерних перевезень країн ЄС.

Крім того, представниками облдержадміністрації висловлено позицію щодо продовження співпраці з Європейськими партнерами з метою вдосконалення прикордонної інфраструктури на кордоні Україна – ЄС.

 

Довідково: З березня 2010 року на українсько-румунському кордоні у Чернівецькій області припинено функціонування п’яти місцевих пунктів пропуску за ініціативою румунської сторони.

З метою врегулювання цього питання та забезпечення розвитку сучасної мережі пунктів пропуску на кордоні між Україною та Румунією укладено Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Румунії про відкриття пунктів пропуску для міжнародного сполучення, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 №656.

Відповідно до положень цієї Угоди змінено статус пунктів пропуску «Дяківці», «Красноїльськ» та «Руська» з місцевого на міжнародний. Не виключено з угоди і пункти пропуску «Шепіт» та «Біла Криниця», роботу яких можливо буде відновити при створенні відповідних умов для їх функціонування.

Таким чином з березня 2010 року по сьогоднішній день в межах Чернівецької області функціонують лише три пункти пропуску, що здійснюють пропуск осіб та транспортних засобів до країн Європейського Союзу, а саме:

1) міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Порубне»,

2) міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення «Вадул – Сірет»,

3) міжнародний пункт пропуску для повітряного сполучення «Чернівці – Аеропорт».

Середньомісячний вантажний потік через МАПП «Порубне» (включаючи транзит через західні, північні та східні кордони України і експортно-імпортні перевезення) складає близько 8,5 тис. вантажівок (150 тис. т вантажів). Тому, за даними 2018 року, фактичне завантаження перевищує проектну потужність МАПП «Порубне» по вантажних транспортних засобах у 4,5 рази, а по легкових – у 6,2 раз, окрім пішого переходу мешканців 6 прикордонних регіонів України і Румунії.

Коментарі