Відбувся навчальний семінар-тренінг для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники та усиновителі

Відбувся навчальний семінар-тренінг для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники та усиновителі

13-15 та 20-22 березня 2019 року Чернівецьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено навчальний семінар-тренінг для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники та усиновителі.

За поданням районних та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в семінарі взяло участь 5 сімей кандидатів із Глибоцького, Новоселицького, Хотинського, Сторожинецького районів області та  м. Чернівці.

У ході тренінгу учасники ознайомились з основними положеннями чинного законодавства щодо функціонування сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; визначили роль прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та сімей опікунів, піклувальників для забезпечення захисту прав та інтересів дітей-сиріт.

Проходження навчання дає можливість кандидатам у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники та усиновителі отримати знання щодо становлення особистості дитини та особливості її розвитку, шляхів формування життєвої компетентності дитини та підготовки її до самостійного життя.

Завдяки інтерактивним вправам, демонстрації відеоматеріалів учасники отримали знання про закономірності розвитку дітей на різних вікових етапах, методи та форми виховання та налагодження взаємин з дітьми; усвідомили важливість роботи в команді задля створення найкращих умов для розвитку дитини.