Здійснили робочий візит до с. Брусниця з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо процесу добровільного об’єднання громад

Відбувся робочий візит до с. Брусниця з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо процесу добровільного об’єднання громад

Відбувся робочий візит до с. Брусниця з метою проведення  інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо процесу добровільного об’єднання громад

Триває шостий рік реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади на території країни. Реформа децентралізації показала, що є однією з найбільш успішних в Україні, забезпечує створення комфортних умов для кожної людини в своїй громаді. Реформа децентралізації, перш за все, покликана забезпечити нову якість послуг, а  завдання, яке поставив Президент України у 2014 році — не просто передавати повноваження і фінанси на місця, а в першу чергу відповідальність щодо створення нової якості послуг – в освіті, охороні здоров’я, адміністративній, соціальній сферах, сфері безпеки, тощо.

Добровільне об’єднання територіальних громад регулюється Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 5 лютого 2015 р. № 157-VIII. Керуючись цим Законом обласна державна адміністрація забезпечує організаційну підтримку та інформаційно-просвітницьке сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад та приєднанню до об’єднаних територіальних громад. З цією метою представниками Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації та ЧВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» здійснено робочий візит до Брусницької сільської ради.

Згідно з перспективним планом формування територій громад Чернівецької області, затвердженим розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 №1073-р (із змінами від 21.11.2018 №943-р) передбачено створення Брусницької сільської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром в с. Брусниця у складі Брусницької, Верхньостанівецької, Драчинецької та Нижньостанівецької територіальних громад.

Під час зустрічі фахівцями роз’яснено алгоритм послідовних дій для добровільного об’єднання територіальних громад: від виявлення ініціативи до призначення перших виборів. Крім того, метою візиту стала актуалізація інформації  щодо перспектив об’єднання.

Брусницька територіальна громада є туристично-рекреаційною зоною, що дозволить забезпечити суттєві надходження до місцевого бюджету після об’єднання громад. Фінансові розрахунки свідчать, що таке об’єднання буде спроможне самостійно забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури територіальної громади.

На цей час Брусницькою сільською радою ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад із суміжними сільськими радами, а також проведено  громадське обговорення відповідної пропозиції ще минулого року.

Для того, щоб продовжити процес створення ОТГ суміжні сільські ради,  які отримали  ініціативу щодо добровільного об’єднання згідно із частиною 3 статті 5 Закону повинні обговорити в публічній площині та надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад.

Частина 3 статті 6 Закону зазначає необхідність утворення спільної робочої групи, яка повинна здійснювати підготовку проектів рішень кожної ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Наступним кроком у реалізації процесу добровільного об’єднання територіальних громад, згідно з частиною 2 статті 7 Закону є проведення громадського обговорення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад та схвалення проекту рішення.

Після цього, обласна державна адміністрація, за подання відповідної сільської ради, готує висновок щодо відповідності Конституції та законам України схвалених проектів рішень про  добровільне об’єднання територіальних громад.

Завершальним етапом процесу створення ОТГ є прийняття рішення про добровільне об’єднання територіальних громад та призначення ЦВК, за зверненням обласної державної адміністрації, перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів.

Чернівецька обласна державна адміністрація підтримує ініціативи територіальних громад області, а проведення консультативних зустрічей дозволить зміцнити співпрацю органів виконавчої гілки, місцевого самоврядування та експертного середовища.